Kropka PL - relacja z gry terenowej.

26 listopada na Dworcu Centralnym odbyła się rodzinna gra miejska „Kropka PL” organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Wydawnictwo Dwie Siostry i Dworzec Polski. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z gry...

26 listopada na Dworcu Centralnym odbyła się rodzinna gra miejska „Kropka PL” organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Wydawnictwo Dwie Siostry i Dworzec Polski. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z gry, przygotowanego przez Dworzec Polski. W grze wzięło udział 40 rodzin, w tym blisko 70 dzieci. Uczestnicy dzielnie pomagały gościom Muzeum Powstania Warszawskiego odnaleźć drogę do domu: Krasnoludki otrzymały bilety do Wrocławia, Czarownica zebrała 120 000 ziarenek do chorzowskiego kociołka, łącznik i sanitariuszka w końcu mają mapę z zaznaczonym budynkiem Muzeum Powstania Warszawskiego, Czerwony Kapturek otrzymał telegram z informacją kiedy i gdzie może odebrać swój płaszczyk, kronikarz Jan Długosz odnalazł Zawiszę Czarnego i Zawiszaka, a mieszkaniec Biskupina odnalazł archeologa.

Nagrodami głównymi w konkursie były przewodniki „Kropka PL” oraz możliwość nadania ogłoszenia przez dworcowy megafon! Wszystkie dzieci otrzymały upominki od Dworca Polskiego, związane z odnowionymi Dworcami Kolejowymi: kalejdoskopy z Gdynią, Kubki z Krakowem i Wrocławiem, notesy z Krakowem, albumy z Dworcami z całej Polski.

Na koniec gry uczestnicy spotkali się z autorem przewodnika „Kropka PL” – Andrzejem Paulukiewiczem, który opowiedział o swoich spotkaniach z niezwykłymi postaciami w całej Polsce.

Zobacz także

Nasz newsletter