Laureaci konkursu filmowego #63sekundy – edycja 9: „Co niewidoczne, a jednak ważne”

#63sekundy

Znamy zwycięzców konkursu filmowego #63sekundy, , którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Z całej Polski napłynęło ponad 140 prac, interpretujących konkursowe hasło: „Co niewidoczne, a jednak ważne”. Jury wytypowało trzech głównych zwycięzców.

Filmy zostały nagrodzone podczas gali finałowej 17. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. 

Decyzją niezależnego jury w składzie: Kuba Armata, Krzysztof Czeczot, Kinga Dębska, Jan Ołdakowski, Sonia Szyc oraz Maciej Zakościelny:

 Nagrodę główną, 10 000 zł oraz statuetkę Grand Prix, otrzymał Aleksander Szeląg za film „Samotność”: „za przejmującą opowieść o samotności młodego człowieka. W ciągu 63 sekund udaje nam się zrozumieć duszę współczesnego chłopaka”. 

Twórcy:
Aleksander Szeląg - reżyseria, aktor 
Franciszek Przanowski - montaż, autor zdjęć
Piotr Konieczny - muzyka

• Drugą nagrodę, 2000 zł, otrzymał Rafał Cieszyński za film „Pomocna dłoń” – „Za przejmujące przedstawienie wagi małych gestów oraz nietuzinkowość i oryginalność w sposobie wykonania".

• Trzecią nagrodę, 1000 zł, otrzymała Milena Sikora za film „Zupa” – „za wydobycie uroku z pozornie nie istotnych codziennych czynności".

Zaangażowanie uczestników było ogromne. Nadesłane prace ukazały duży talent młodych, ambitnych twórców. Wybór był trudny, bo tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki, jury musiało się więc zmierzyć z niełatwym zadaniem wyłonienia laureatów. 

„Konkurs filmowy #63sekundy rozwija się z roku na rok i widzimy to zarówno po liczbie nadesłanych filmów, jak i ich jakości” – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. „Cieszę się, że Muzeum Powstania Warszawskiego daje młodym twórcom możliwość wypowiedzenia się o tym, co jest dla nich ważne. Dzięki konkursowi #63sekundy uczestnicy mogą stawiać swoje pierwsze kroki w sztuce filmowej, a w przypadku poprzednich finalistów przygoda z naszym konkursem okazała się dobrym początkiem do pracy w branży filmowej”. 

Ambasadorem tegorocznej edycji konkursu #63sekundy został Kacper Zembrzucki, młody twórca internetowy @zetkacper: Młodzież jak zwykle nie zawiodła! Kreatywność to drugie imię młodego człowieka i to imię było odzwierciedlone w tegorocznych pracach." - powiedział Kacper Zembrzucki, ambasador #63sekundy. "Zarówno w warstwie technicznej, jak i w kwestii pomysłu. Cieszę się, że młodzi ludzie chcą mówić o tym co niewidoczne, a ważne. O tym, z czym się mierzą oraz z czego są dumni. Wszystkie prace zasługują na podziw, przede wszystkim za chęć dzielenia się częścią siebie."

Patronat nad konkursem objęła Szkoła Filmowa w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a uczestników – i nie tylko – zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego #63sekundy!

___________________________________________

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego
Współorganizator: Mastercard OFF CAMERA
Patron: Szkoła Filmowa w Łodzi
Ambasador konkursu: Kacper Zembrzucki
Partner: Stroer Polska
Partner: Ibis
Partner: Adrian Kilar Mówi Kamera
Mecenas Muzeum: PZU
Partner strategiczny Muzeum: Grupa PGE 

 

 

Zobacz także

Nasz newsletter