12-13.04

Międzynarodowa Konferencja Konserwatorska

W dniach 12-13 kwietnia 2018r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa Konferencja Konserwatorska „Odnowione, odbudowane, uratowane – jak przetrwały II wojnę. Konserwacja, ochrona i prewencja obiektów z lat 1939-1945”.

W sali im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego będą miały miejsce wystąpienia prelegentów z całego świata, transmitowane do muzealnego kina w Hali pod Liberatorem i tłumaczone symultanicznie na język angielski. Prezentowana tematyka dotyczy konserwacji obiektów zabytkowych z okresu II wojny światowej, znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz państwowych instytucji, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Auschwitz Birkenau, Instytut Pamięci Narodowej, United States Holocaust Memorial Museum czy Imperial War Museum London.

Dodatkowo 12 kwietnia zostanie przeprowadzony pokaz działania pojazdów mechanicznych ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego: Sd. Kfz. Goliath, DKW Sahara oraz zwiedzanie magazynów muzealnych.

Rejestracja oraz program Konferencji są dostępne na stronie www.konferencjakonserwatorska.pl

 

Zobacz także


07.04

Kwietniowa placówka dobrych gier

Tym razem chcielibyśmy turniejowo zagrać w którąś z warszawskich legend: „Pana Twardowskiego” lub „Bazyliszka”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

więcej
25.04

Warszawa innych miast – Rzym

Miasto cesarzy i papieży od wieków inspirowało architektów z całego świata – także w Warszawie. Które warszawskie budynki mają swoje korzenie w Wiecznym Mieście? Jak zwiedzić Rzym nie wyjeżdżając z Warszawy?

więcej
18.03

Ekran z dziadkiem: „Pan Samochodzik i templariusze”

Zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań, podczas których prezentujemy polskie filmy dla młodzieży nakręcone na przełomie lat 60. i 70 XX wieku.

więcej
FOTORELACJA

Otwarcie „Cel bezpieki”

Uroczyste otwarcie ekspozycji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu spotkał się z żołnierzami Armii Krajowej: Anną Mizikowską, Wacławem Sikorskim, Tadeusz Filipkowskim i Jakubem Nowakowskim.

więcej