12-13.04

Międzynarodowa Konferencja Konserwatorska

W dniach 12-13 kwietnia 2018r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa Konferencja Konserwatorska „Odnowione, odbudowane, uratowane – jak przetrwały II wojnę. Konserwacja, ochrona i prewencja obiektów z lat 1939-1945”.

W sali im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego będą miały miejsce wystąpienia prelegentów z całego świata, transmitowane do muzealnego kina w Hali pod Liberatorem i tłumaczone symultanicznie na język angielski. Prezentowana tematyka dotyczy konserwacji obiektów zabytkowych z okresu II wojny światowej, znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz państwowych instytucji, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Auschwitz Birkenau, Instytut Pamięci Narodowej, United States Holocaust Memorial Museum czy Imperial War Museum London.

Dodatkowo 12 kwietnia zostanie przeprowadzony pokaz działania pojazdów mechanicznych ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego: Sd. Kfz. Goliath, DKW Sahara oraz zwiedzanie magazynów muzealnych.

Rejestracja oraz program Konferencji są dostępne na stronie www.konferencjakonserwatorska.pl

 

Zobacz także


28.03

Warszawa Dwóch Powstań: „Duma czy wstyd? Spór o pamięć Marca ’68”

50 lat temu w marcu 1968 r. PRL stała się miejscem najbardziej ponurych nacjonalistycznych wydarzeń w swej powojennej historii. Niszczącym ciosem w wizerunek narodu polskiego, był triumf oficjalnego i jawnie wspieranego przez państwo antysemityzmu.

więcej
24-25.03

Igłą i nitką malowane - Wielkanocne warsztaty dla dzieci

Święta to czas rodzinnych spotkań przy stole. Pięknie wykonane ozdoby udekorują każdy dom. Zwłaszcza te własnoręcznie zrobione przez maluchy.

więcej
fotorelacja

„Pamięć w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj” - Cele Bezpieki

Zakończyliśmy specjalną edycję cyklu warsztatów fotograficznych „PAMIĘĆ W KADRZE, CZYLI FOTOGRAFUJ, NIE PSTRYKAJ”, poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce.

więcej
VII EDYCJA

Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” rozdane!

Zwyciężyli: Grzegorz Haliczyn, Mirosław Kaźmierczak i Kazimierz Speczyk!

więcej