12-13.04

Międzynarodowa Konferencja Konserwatorska

W dniach 12-13 kwietnia 2018r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa Konferencja Konserwatorska „Odnowione, odbudowane, uratowane – jak przetrwały II wojnę. Konserwacja, ochrona i prewencja obiektów z lat 1939-1945”.

W sali im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego będą miały miejsce wystąpienia prelegentów z całego świata, transmitowane do muzealnego kina w Hali pod Liberatorem i tłumaczone symultanicznie na język angielski. Prezentowana tematyka dotyczy konserwacji obiektów zabytkowych z okresu II wojny światowej, znajdujących się w zbiorach prywatnych oraz państwowych instytucji, takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Auschwitz Birkenau, Instytut Pamięci Narodowej, United States Holocaust Memorial Museum czy Imperial War Museum London.

Dodatkowo 12 kwietnia zostanie przeprowadzony pokaz działania pojazdów mechanicznych ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego: Sd. Kfz. Goliath, DKW Sahara oraz zwiedzanie magazynów muzealnych.

Rejestracja oraz program Konferencji są dostępne na stronie www.konferencjakonserwatorska.pl

 

Zobacz także


17.04

Na pierwszej linii: Magdalena Chodownik

Konflikt w Górskim Karabachu po raz pierwszy będzie poruszany podczas naszego cyklu spotkań z polskimi fotografami wojennymi.

więcej
21.04

„Orzeł” skonstruowany

Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model okrętu podwodnego ORP „Orzeł” w skali 1:400 oraz poznają jego historię.

więcej
13.03

Na pierwszej linii: Bartosz Bera

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotograf Bartosz Bera, który m.in. dokumentował misje w Afganistanie oraz Baltic Air Policing na Litwie.

więcej
FOTORELACJA

Otwarcie „Cel bezpieki”

Uroczyste otwarcie ekspozycji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu spotkał się z żołnierzami Armii Krajowej: Anną Mizikowską, Wacławem Sikorskim, Tadeusz Filipkowskim i Jakubem Nowakowskim.

więcej