Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Muzeum Powstania Warszawskiego.

5 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego po raz piąty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ramach świętowania tego wydarzenia przygotowaliśmy...

5 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego po raz piąty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ramach świętowania tego wydarzenia przygotowaliśmy m.in. debatę z udziałem Powstańców Warszawskich oraz bezpłatne zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem-wolontariuszem.

Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego jest ważnym łącznikiem międzypokoleniowym. Najłatwiej się o tym przekonać, obserwując spotkania naszych Wolontariuszy z Powstańcami Warszawskimi. 5 grudnia o godz. 18.15 w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się otwarte spotkanie z Powstańcami. Wziąć w nim udział może każdy, kto napisze na adres: wolontariat@1944.pl > Zapraszamy!

Przez cały dzień zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnej z Wolontariuszem-przewodnikiem. Zapisy mailowe pod adresem: wolontariat@1944.pl >, zwiedzanie co godzinę od 10 do 18 (ostatnia grupa).

W ramach obchodów dnia Wolontariusza zapraszamy również na debatę „Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego”.

Udział wezmą:

Kazimierz Mikos i Edmund Baranowski - Powstańcy Warszawscy, dr Agnieszka Bejma - Instytut Nauk Politycznych UW, wolontariuszka w Katolickim Ośrodku Duszpasterstwa Osób Specjalnej Troski, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Marta Kukowska – Kierownik Centrum Wolontariatu MPW, wolontariuszka Caritas Gruzja Ernest Łuczak – wolontariusz MPW, „Naval” – były operator jednostki wojskowej „Grom” i wolontariusz Polskiej Akcji Humanitarnej Marcin – żołnierz i wolontariusz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Piotr Nowak - aktor, reżyser, wolontariusz Fundacji Synapsis, członek teamu "Biegiem na pomoc"

Prowadzenie:

Michał Pol - redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, wolontariusz Muzeum

Data i miejsce debaty: 4.12.2014 (czwartek), godz. 12.30. Biblioteka MPW. Wstęp wolny.

  

 

Zobacz także

Nasz newsletter