Mural Andrzeja Pągowskiego

W Ogrodzie Różanym Muzeum Powstania Warszawskiego pojawił się kolejny mural, tym razem autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Jest to 15 praca z serii "Mur Sztuki".

W Ogrodzie Różanym Muzeum Powstania Warszawskiego pojawił się kolejny mural, tym razem autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Jest to 15 praca z serii "Mur Sztuki". .
Andrzej Pągowski - urodzony w 1953 roku, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego. Jest autorem ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Od roku 1986 był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej w polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W 1989 roku założył STUDIO P i rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej. Studio P na przestrzeni 12 lat przekształciło się ze studia graficznego w Agencję Reklamową oferującą pełen zakres usług. Swoje prace Andrzej Pągowski prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Pągowski jest też laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. W ostatnich latach do kolekcji nagród przybyły trofea przyznawane za osiągnięcia reklamowe Agencji Reklamowej STUDIO P Andrzeja Pągowskiego. W 2005 roku założył firmę „KreacjaPro”, w której jest dyrektorem kreatywnym. W roku 2007 obchodził 30. lecie pracy twórczej. Zainaugurowała je wystawa „Andrzej Pągowski – Plakaty teatralne” prezentowana w czasie 2. Festiwalu Plakatu Reklamowego w Krakowie. Podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wśród imprez towarzyszących odbyła się wystawa „Andrzej Pągowski – Plakaty filmowe”.

Źródło: www.pagowski.pl

Do tej pory na Murze Sztuki tworzyli:
Edward Dwurnik (dwa murale), Galeria Rusz, Rafał Roskowiński, Wojciech „Kiwi” Jaruszewski, Grupa Twożywo, Przemek „Trust” Truściński, Piotr Janowczyk, Wilhelm Sasnal, Jakub Rebelka, Gosia Gajewska i Olga Osa Matuszewska, Dominik Jałowiński, Pola Dwurnik, Mikołaj Chylat, Michał Frydrych.
Zobacz także

Nasz newsletter