Mural Poli Dwurnik w Parku Wolności

W Ogrodzie Różanym, na murze okalającym Muzeum powstał nowy mural. Autorką jest Pola Dwurnik - malarka, rysowniczka i animatorka kultury.

W Ogrodzie Różanym, na murze okalającym Muzeum powstał nowy mural. Autorką jest Pola Dwurnik - malarka, rysowniczka i animatorka kultury..
Pola Dwurnik
W latach 1998-2003 studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Rysunku i malarstwa uczyła się w pracowniach swoich rodziców, artystów. W latach 2004 i 2005 była stypendystką i rezydentką szwajcarskiej fundacji Laurez-Haus Stiftung w Bazylei, gdzie min. rozpoczęła serię wielkoformatowych, olejnych autoportretów, pokazywanych później na kilku wystawach. Wydała dwie autorskie książki z rysunkami: „Świetlicę” (Galeria Raster, 2003) i „Living in Basel” (Christoph Merian Verlag, 2007). Obecnie publikuje rysunkowąą serię „Kronika Towarzyska” w magazynie artystycznym „Obieg”. Śledzi w niej małe i duże absurdy i obsesje polskiego środowiska artystycznego. Jest także autorką min. projektu „Oddaj swój głos” – plakatów propagujących udział w Wyborach Parlamentarnych w Polsce 2007 roku oraz rozkładanej, miniaturowej Apolonia Art Gallery, otwartej w tym samym roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, w której organizuje głównie wystawy tajne sprzeciwiając się krzykliwemu PR innnych tego typu projektów.

Oficjalna strona: www.poladwurnik.com

Zobacz także

Nasz newsletter