Muzeum zdobyło kolejną WDECHĘ!

Redakcja Gazety Wyborczej przyznała Muzeum Powstania Warszawskiego WDECHĘ 2010 w kategorii "Wydarzenie roku" za festiwal warszawski "Niewinni Czarodzieje”, który od 5. lat organizuje Instytut Stefana Starzyńskiego ...

Redakcja Gazety Wyborczej przyznała Muzeum Powstania Warszawskiego WDECHĘ 2010 w kategorii "Wydarzenie roku" za festiwal warszawski "Niewinni Czarodzieje”, który od 5. lat organizuje Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział MPW, zaś koordynatorkami projektu są Dorota Serwa i Agnieszka Szulejewska.

To już druga WDECHA przyznana Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwszą nagrodę Muzeum otrzymało w 2006 roku, w kategorii „Miejsce roku”. 

Zobacz relację z V festiwalu warszawskiego „Niewinni Czarodzieje” >

Festiwal Warszawski organizowany jest od 2005 roku. Idea Festiwalu Warszawskiego "Niewinni czarodzieje" nawiązuje do odwilży października po 1956r., jednego z najbardziej barwnych okresów w polskiej kulturze lat 50. Patronami festiwalu do tej pory byli m.in. Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik czy Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski.

Celem Festiwalu jest promocja sylwetek znanych postaci życia kulturalnego Warszawy i poprzez ich twórczość inspirowanie młodych warszawskich twórców do realizacji innowacyjnych, atrakcyjnych wydarzeń artystycznych aktywizujących i sprzyjających integracji różnych pokoleń mieszkańców stolicy. Staramy się pokazywać uczestnikom ciekawe, czasami nieco zapomniane miejsca i przestrzenie.

Do tej pory organizowaliśmy nowatorskie przedsięwzięcia w podziemiach hotelu Europejskiego, w piwnicach kamienicy na Smolnej, w kinie „Iluzjon”, czy w opuszczonej Bibliotece Krasińskich na ul. Okólnik.  W dawnym kinie „Wars” na Nowym Mieście odbył się koncert FISZ-a, a na Dworcu Głównym dancing pod hasłem „Niedziela na Głównym”. W 2010 roku zaprosiliśmy warszawiaków na koncert Macieja Maleńczuka do dawnej siedziby KC, a w dawnej restauracji Sofia zorganizowaliśmy koncert zespołu BIFF, po którym odbyła się wyjątkowa impreza taneczna…po cichu, czyli Silent Disco.
 

Zobacz także

Nasz newsletter