24 stycznia

Na pierwszej linii – spotkania z polskimi fotografami wojennymi

Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy prezentują zdjęcia wykonane podczas zmagań wojennych w najdalszych zakątkach świata.

Na pierwszym spotkaniu w tym roku naszym gościem będzie były żołnierz sił specjalnych, weteran pragnący zachować anonimowość. To druga okazja w ramach naszego cyklu, aby wysłuchać jego wspomnień i obejrzeć zdjęcia jego autorstwa.

Poprzednie spotkanie było poświęcone Afganistanowi, a tym razem nasz gość opowie o trwającej 8 miesięcy misji w Iraku. Jak sam zaznacza, służba w tych dwóch krajach miała zupełnie inny charakter, tym samym uczestnicy spotkania zapoznają się z nowym materiałem.

24.01 (wtorek), godz. 18.00. Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny po rejestracji: spotkanie@1944.pl


zdjęcia autorstwa gościa spotkania

Zobacz także


warsztaty

IV edycja Muzeum w kadrze – podsumowanie

Konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie wykonane na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego zakończył IV edycję warsztatów „Muzeum w kadrze”.

więcej
Nowa seria komiksowa

BRADL – Polak, który oszwabił Niemców

Wydawnictwo Egmont Polska i Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczynają nową serię komiksową „Bradl” opartą na losach polskiego szpiega. To fascynująca historia Kazimierza Leskiego „Bradla” – uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.

więcej
14 stycznia

Turniej gier planszowych

Czy to prawda, że gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia? Czy ciekawa gra potrafi nauczyć strategii i wspólnego działania? Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego turnieju gier planszowych.

więcej
8 stycznia

Msza w intencji Wojciecha Barańskiego

Żegnamy członka Rady Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej