„Na tropie Żabińskich” – rodzinna gra miejska

Czy chcesz poznać rodzinę, w której ludzie określani są zwierzęcymi pseudonimami, a zwierzęta otrzymują ludzkie imiona? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 8-13 lat do udziału w rodzinnej grze miejskiej...

Czy chcesz poznać rodzinę, w której ludzie określani są zwierzęcymi pseudonimami, a zwierzęta otrzymują ludzkie imiona? Czy chcesz zobaczyć dom, w którym leczy się zwierzęta, a gości przyjmuje w piwnicy?

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 8-13 lat do udziału w rodzinnej grze miejskiej. Uczestnicy gry dowiedzą się, co działo się na terenie ogrodu zoologicznego w czasie okupacji, poznają konspiracyjną działalność doktora Jana Żabińskiego i jego udział w Powstaniu Warszawskim. Sprawdzą, jak Antonina Żabińska radziła sobie z ukrywaniem ludzi na terenie swojej willi i dowiedzą się, kim był Ryś. Poznają okoliczności powstania zoo w Warszawie i burzliwe losy powojennej odbudowy.

Gracze odkryją zakamarki warszawskiego ogrodu zoologicznego i odwiedzą „Willę pod zwariowaną gwiazdą”. Będą ćwiczyć umiejętność poruszania się z mapą i rozwiązywania zagadek. Gra będzie też okazją do rodzinnej zabawy i ćwiczenia współpracy. Zapraszamy wszystkich warszawiaków, którzy kochają przygodę i chcą lepiej poznać historię swojego miasta!

Czas: sobota 12 września 2015, start gry o godz. 14.30
Miejsce: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (dokładny punkt startu zosta po rejestracji)
Uczestnicy: Rodziny z dziećmi w wieku 8-13 lat

Udział w grze jest bezpłatny, konieczna REJESTRACJA > (od 7.09 do wyczerpania miejsc)

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego
Partner: 

Współpraca: Muzeum i Instytut Zoologii PAN

Zobacz także

Nasz newsletter