„Napisz to pięknie” – warsztaty kaligraficzne

21 stycznia

Zapraszamy na zajęcia kaligraficzne – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 10-13 lat.

Podczas kolejnych spotkań będziemy poznawać pismo inspirowane przedwojennymi krojami i ćwiczyć kaligrafowanie różnego rodzaju narzędziami: pastelami, węglem, ołówkiem i farbami. Po odpowiednim przygotowaniu uczestnicy będą ćwiczyć pisanie atramentem przy pomocy obsadki i stalówki fleksyjnej. W czasie spotkań poznamy również ciekawostki dotyczące funkcjonowania przedwojennej szkoły.

Zapraszamy dzieci, które lubią pisać i chciałyby zobaczyć, jak wyglądały dawne lekcje kaligrafii. Nauka pięknego pisania wymaga wytrwałości i zaangażowania, a zarazem potrafi dać wiele satysfakcji. Cykl warsztatów będzie się składał z trzech zajęć, które odbędą się kolejno w styczniu, lutym i marcu. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 12.00 i trwają dwie godziny.

21.01.2017 r., godz. 12.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, konieczna rejestracja – warsztatysmp@1944.pl (rejestracja rozpoczyna się 16.01, w zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka). Liczba miejsc jest ograniczona, zapraszamy osoby, które będą mogły wziąć udział we wszystkich trzech spotkaniach.


 

Celem nauki pisania w szkole powszechnej jest wyuczenie dzieci pisma pięknego, tj. wyraźnego i kształtnego. Nauka pisania, jak każda inna, powinna kształcić i wychowywać. Ma ona ćwiczyć nie tylko rękę i oko, ale kształcić także umysł (…), budzić zamiłowanie do piękna , taktu, czystości i porządku, a w końcu ma wpływać na wyobraźnię i zmysł estetyczny.

Z podręcznika Stefana Tatucha „Nauka pisma użytkowego i ozdobnego”, Lwów 1927.

Zobacz także

Nasz newsletter