8.10

Napisz to pięknie – warsztaty kaligraficzne dla dzieci

Podczas trzech spotkań, które odbędą się w kolejnych miesiącach, poznamy pismo inspirowane przedwojennymi krojami i poćwiczymy kaligrafowanie różnego rodzaju narzędziami: pastelami, węglem, ołówkiem i farbami.

Pod odpowiednim przygotowaniu uczestnicy będą pisać atramentem za pomocą obsadki i stalówki fleksyjnej. W trakcie zajęć poznamy również ciekawostki dotyczące funkcjonowania przedwojennej szkoły.

Uwaga! Z przyczyn niezależnych termin warsztatów został przesunięty na 8 października, godz. 12.30-14.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Miejsce: Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji: warsztatysmp@1944.pl (w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka; rejestrujemy się od razu na trzy spotkania, terminy kolejnych zajęć zostaną podane z kilkutygodniowym wyprzedzenie). REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!
Liczba miejsc ograniczona

Zobacz także


22.10

Muzeum w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj

Szósta edycja cyklu spotkań dla młodzieży i dorosłych poświęconego powstańczym fotografom, połączonego z warsztatami fotograficznymi.

więcej
3 października

UWAGA! ODWOŁANY! Pokaz spektaklu „»Dziennik czeczeński« Poliny Żerebcowej” i dyskusja

UWAGA! Pokaz rejestracji telewizyjnej spektaklu „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej” zaplanowany na 3 października został ODWOŁANY! Przepraszamy wszystkich, którzy się wybierali.

więcej
drugi album serii komiksowej

Kazimierz Leski powraca w drugim tomie serii komiksowej BRADL!

Oficer polskiego wywiadu ponownie wkracza do akcji. Czym tym razem nas zaskoczy? Wraz z nim odwiedzimy zadymione knajpy okupowanej Warszawy, zajrzymy do zapomnianych tuneli pod miastem, czy też odkryjemy tajne skrytki. Wydawnictwo Egmont Polska i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na warszawską premierę, która odbędzie się 5 października w Muzeum, w Sali pod Liberatorem. Drugi tom serii komiksowej Bradl dostępny jest w sprzedaży od 15 września br.

więcej
23 września

Warsztaty: Kubuś skonstruowany

Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. Roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model słynnego powstańczego wozu bojowego w skali 1:72 oraz poznają jego historię.

więcej