8.10

Napisz to pięknie – warsztaty kaligraficzne dla dzieci

Podczas trzech spotkań, które odbędą się w kolejnych miesiącach, poznamy pismo inspirowane przedwojennymi krojami i poćwiczymy kaligrafowanie różnego rodzaju narzędziami: pastelami, węglem, ołówkiem i farbami.

Pod odpowiednim przygotowaniu uczestnicy będą pisać atramentem za pomocą obsadki i stalówki fleksyjnej. W trakcie zajęć poznamy również ciekawostki dotyczące funkcjonowania przedwojennej szkoły.

Uwaga! Z przyczyn niezależnych termin warsztatów został przesunięty na 8 października, godz. 12.30-14.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Miejsce: Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji: warsztatysmp@1944.pl (w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka; rejestrujemy się od razu na trzy spotkania, terminy kolejnych zajęć zostaną podane z kilkutygodniowym wyprzedzenie). REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!
Liczba miejsc ograniczona

Zobacz także


cykl spotkań

Warszawski Festiwal Conradowski – Barbarzyńca. Bestia. Europejczyk.

Warszawski Festiwal Conradowski to przygotowany przez redakcję pisma „Teologia Polityczna” cykl spotkań poświęconych dziełom Josepha Conrada.

więcej
14.10

Turniej gier planszowych: placówka dobrych gier

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.

więcej
nagrody

Wierzby 2017: dwa wyróżnienia dla Muzeum Powstania Warszawskiego

Internetowa baz ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego (kat. „Muzealny projekt otwarty”) oraz album „Czekając na odbudowę. Warszawa 1945–1950 w obiektywie Karola Pęcherskiego” (kat. „Wydawnictwo muzealne”) zostały wyróżnione w ramach XI edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

więcej
29.09-15.10

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier

Od 29 września do 15 października będzie trwał Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier „Nie bój się chcieć”. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedną z 74 instytucji, w których odbędą się festiwalowe wydarzenia.

więcej