8.10

Napisz to pięknie – warsztaty kaligraficzne dla dzieci

Podczas trzech spotkań, które odbędą się w kolejnych miesiącach, poznamy pismo inspirowane przedwojennymi krojami i poćwiczymy kaligrafowanie różnego rodzaju narzędziami: pastelami, węglem, ołówkiem i farbami.

Pod odpowiednim przygotowaniu uczestnicy będą pisać atramentem za pomocą obsadki i stalówki fleksyjnej. W trakcie zajęć poznamy również ciekawostki dotyczące funkcjonowania przedwojennej szkoły.

Uwaga! Z przyczyn niezależnych termin warsztatów został przesunięty na 8 października, godz. 12.30-14.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Miejsce: Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji: warsztatysmp@1944.pl (w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka; rejestrujemy się od razu na trzy spotkania, terminy kolejnych zajęć zostaną podane z kilkutygodniowym wyprzedzenie). REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!
Liczba miejsc ograniczona

Zobacz także


16.10

Na pierwszej linii. Piotr Janowski

W październiku gościem cyklu spotkań poświęconych polskiej współczesnej fotografii wojennej będzie Piotr Janowski – reporter, który dokumentował konflikty w Jugosławii i Palestynie.

więcej
1929-2017

Żegnamy Hannę Szczepanowską

Z głębokim żalem żegnamy por. Hannę Stanisławę Szczepanowską (w Powstaniu Kamińską) ps. Heban.

więcej
22.10

Muzeum w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj

Szósta edycja cyklu spotkań dla młodzieży i dorosłych poświęconego powstańczym fotografom, połączonego z warsztatami fotograficznymi.

więcej
28.10

Warsztaty modelarskie: Kubuś skonstruowany

Zajęcia modelarskie dla młodzieży powyżej 12. roku życia, podczas których uczestnicy wykonają model słynnego powstańczego wozu bojowego w skali 1:35 oraz poznają jego historię.

więcej