Noc Muzeów 2012.

Zapraszamy dorosłych i dzieci na Noc Muzeów 2012 do Muzeum Powstania Warszawskiego. Startujemy 19 maja już o godz. 13.00 rodzinną grą terenową! Od 19.00 do 1.00 zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego...

Zapraszamy dorosłych i dzieci na Noc Muzeów 2012 do Muzeum Powstania Warszawskiego. Startujemy 19 maja już o godz. 13.00 rodzinną grą terenową! Od 19.00 do 1.00 zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, a od godz. 20.30 uruchomimy kino plenerowe, w którym wyświetlimy najlepsze odcinki „Stawki większej, niż życie”! Zapraszamy!


Program:

godz. 13.00-15.00

NOC MUZEÓW DLA DZIECI: „Szeregowy Wojciech Miś” - gra terenowa dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat, stworzona na podstawie książki Wiesława A. Lasockiego - „Wojtek spod Monte Cassino”.

W jaki sposób niedźwiedź został polskim żołnierzem? Jaki sport uprawiał? Co najchętniej jadł? Przyjdź na grę i poznaj niesamowite przygody Wojtka! Sprawdź siłę swoich rąk, oczu i wyobraźni – zobacz, jak poradzisz sobie z zadaniami. Zwycięzcy wezmą udział w losowaniu egzemplarzy książki! Udział w grze po rejestracji: wojciechmis@1944.pl (od 12 do 18 maja), wstęp wolny. Organizatorzy: Muzeum Powstania Warszawskiego i Wydawnictwo Muchomor.
 

godz. 19.00-2.00

NOC MUZEÓW W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM: „Cuda świata. Stereoskopowa podróż po najsłynniejszych zabytkach architektury światowej”. Niezwykłe trójwymiarowe fotografie przedstawiają największe osiągnięcia ludzkości w dziedzinie budownictwa i architektury. Monumentalne zabytki starożytności tj. Piramida w Gizie, czy Koloseum w Rzymie, będące uosobieniem piękna smukłe wieże znanych europejskich świątyń, tj. Katedra Notre Dame, Katedra w Kolonii, czy rozpoznawalne niemal wszystkim wspaniałe budynki XIX i XX wieku tj. Empire State Building i wieża Eiffla. Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51, oficyna, wstęp wolny

godz. 19.00-1.00

NOC MUZEÓW W MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

godz.18.00 - mural Piotra Młodożeńca - w Ogrodzie Różanym będzie powstawał nowy mural, którego współautorem jest Piotr Młodożeniec znany polski grafik, rysownik, ilustrator, autor filmów animowanych oraz ilustracji książkowych i prasowych. Artysta zrealizuje projekt nieżyjącego już ojca – Jana Młodożeńca – światowej sławy grafika. „Mur Sztuki” w Ogrodzie Różanym przy Muzeum Powstania Warszawskiego to przestrzeń wypowiedzi artystycznej na tematy zarówno aktualne, jak i historyczne. Do współpracy zapraszamy artystów, którzy przez język sztuki w sposób nowoczesny, a zarazem uniwersalny, upamiętniają wydarzenia Powstania Warszawskiego.
  godz. 20.30-23.30 - kino plenerowe na dziedzińcu Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekcja wybranych odcinków „Stawki większej niż życie” (odc. 2 „Hotel Excelsior”, odc. 4 „Cafe Rose”, odc. 8 „Wielka Wsypa”, odc. 14 „Edyta”)

Zobacz także

Nasz newsletter