noc muzeów 2018

19.05

Zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, Celach Bezpieki i Fotoplastikonie warszawskim

NOC MUZEÓW w MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
godz. 18:00-01:00
ekspozycja będzie czynna do godz. 01:00, ostatnie wejście o 00:00, wstęp bezpłatny od godz. 18:00

otwarcie POKOJU NA LATO, 20:00 - pierwszy koncert – w Noc Muzeów. Warszawska Orkiestra Rozrywkowa specjalnie dla  „pokojowiczów” zagra najpiękniejsze utwory w stylu bossa novy w premierowych aranżacjach do tańca, a zaśpiewa je Gaba Kulka. Tego wieczoru bawimy się do północy. Oprócz tanecznego spontanu na trawie, zaprosimy Was także na profesjonalny parkiet.

NOC MUZEÓW w CELACH BEZPIEKI
godz. 18:00-23:00
Ekspozycja będzie czynna do godz. 23:00, ostatnie wejście o 22:00, wstęp bezpłatny od godz. 18:00

NOC MUZEÓW w FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM
godz. 19:00-01:00 

WYSTAWA FOTOGRAFII STEREOSKOPOWYCH „NIEISTNIEJĄCA WARSZAWA” 48 obrazów nieistniejących ulic i budynków Warszawy z lat 1900 – 1916.
Tylko w tę noc – Noc Muzeów Fotoplastikon Warszawski zaprasza w podróż ulicami miasta, którego już nie ma. Dzięki magii stereoskopii na kilka chwil powrócą do życia budynki od lat już nieistniejące, całe ulice zmiecione z powierzchni ziemi i ludzie, którzy dawno już odeszli. Móc znów złapać tramwaj na Krakowskim Przedmieściu, pojeździć na łyżwach na placu Wareckim, czy posłuchać muzyki granej przez ulicznego kataryniarza na Zapiecku. W tę noc będzie to możliwe! Spacer przez Warszawę z początku XX wieku, z przystankami na Moście Kierbedzia, pod Kolumnadą Pałacu Saskiego, na Targowisku Pociejów, czy przed drzwiami pałacu Kronenberga, tylko 19 maja, od 19.00 do 01.00, al. Jerozolimskie 51.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „NIEISTNIEJĄCA WARSZAWA”
W godz. 19.00 – 23.30 zapraszamy na warsztaty fotograficzne z techniki FOTOGRAWIURA, której korzenie sięgają końca XIX wieku, pozwolą w sposób praktyczny połączyć dwie dziedziny - fotografię i grafikę warsztatową. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję wypełniać farbami poligraficznymi jedną z wybranych przez siebie matryc z pięknymi, historycznymi zdjęciami starej Warszawy z kolekcji Fotoplastikonu Warszawskiego. Gwarantujemy dobrą zabawę i własnoręcznie wykonaną pamiątkę z Fotoplastikonu Warszawskiego.

Uczestnicy nie muszą mieć żadnego doświadczenia zarówno z dziedziny grafiki jak i fotografii. Przez technikę fotograwiury przeprowadzą ich specjaliści z Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych, Łukasz Gietka i Greg Ostrowski.

Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Zobacz także

Nasz newsletter