Nowa część ekspozycji w Muzeum - Niemcy w Warszawie

W Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniona została nowa sala ekspozycyjna „Niemcy w Warszawie”. Ekspozycja znajduje się w podziemiach budynku Muzeum Powstania Warszawskiego, pod Halą B, schodami w dół przy kinie.

W Muzeum Powstania Warszawskiego udostępniona została nowa sala ekspozycyjna „Niemcy w Warszawie”. Ekspozycja znajduje się w podziemiach budynku Muzeum Powstania Warszawskiego, pod Halą B, schodami w dół przy kinie.

.
Sala pokazuje różne aspekty życia Niemców w Warszawie na przestrzeni lat 1939 – 1945, od zwycięskiej defilady ’39 roku i organizowanych na stadionie Legii zawodów sportowych „Nür für Deustche”, aż do pacyfikacji Powstania Warszawskiego przez Niemców i ich sojuszników. Dostępne są liczne wspomnienia, biogramy dowódców oraz filmy i fotografie ze źródeł niemieckich.
Poza bogatą, multimedialną aranżacją, nie mogło zanąć tu tradycyjnych gablot z bronią, mundurami i oporządzeniem bojowym Werhmachtu, Waffen-SS i oddziałów obcokrajowców kolaborujących z Nazistami.
Większość eksponatów jest udostępniona w interaktywny sposób - za pomocą metalowych mechanizmów zwiedzający mogą je przesuwać, odkrywać i przemieszczać. Konstrukcja, w całości zbudowana z metalowych elementów, nawiązuje do surowej i zmilitaryzowanej cywilizacji III Rzeszy.

Zobacz także


Wyjątkowe wyróżnienie.

8 STYCZNIA honorowe członkostwo Związku Powstańców Warszawskich z rąk gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, Prezesa Związku otrzymali Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania

więcej

Wykład Jarosława Trybusia.

Zapraszamy na wykład Jarosława Trybusia z cyklu Architektura Instrukcja Obsługi pt. BGK. PROTOPLASTA WIEŻOWCÓW. Spotkanie odbędzie się 16 GRUDNIA, o godz. 18.30, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w Muzeum Powstania Warszawskiego. WSTĘP WOLNY.

więcej

Wielka Orkiestra w Muzeum.

10 STYCZNIA w Muzeum po raz drugi będzie działał Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestować będzie blisko 70 wolontariuszy, czyli dwa razy więcej, niż w zeszłym roku, a zbiórkę przeprowadzą na terenie Muzeum, dzielnic Wola, Ochota i...

więcej

Wojtek Wieteska w Fotoplastikonie.

Od 15 STYCZNIA w Fotoplastikonie Warszawskim będzie można oglądać wystawę zdjęć 3D, autorstwa Wojtka Wieteski. Muzeum zaprosiło znanego fotografa, by sportretował współczesną Warszawę przy pomocy aparatu...

więcej