Odchodzą. Jerzy Janowski.

Z głębokim żalem informujemy, iż 24 września 2014 roku zmarł Jerzy Janowski, przewodnik i jeden z pierwszych wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego, związany z warszawską Wolą urodzeniem i pamięcią tragicznych wydarzeń z sierpnia 1944...

Z głębokim żalem informujemy, iż 24 września 2014 roku zmarł Jerzy Janowski, przewodnik i jeden z pierwszych wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego, związany z warszawską Wolą urodzeniem i pamięcią tragicznych wydarzeń z sierpnia 1944. Uniknąwszy rozstrzelania w dniach pacyfikacji Woli, poświęcił się walce o godne upamiętnienie strasznego losu mieszkańców Warszawy, a szczególnie Woli. „Czarna sobota” – 5 sierpnia 1944 roku, kiedy to Niemcy dokonali rzezi ludności cywilnej – jest bardziej obecna w świadomości Polaków dzięki zaangażowaniu i wytrwałości Pana Jerzego, który wraz ze swoimi siostrami przez lata upamiętniał te tragiczne wydarzenia.

Był nie tylko wolontariuszem i przyjacielem Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i przewodnikiem warszawskim, zawsze skorym do rady i dzielenia się swą wiedzą.

W pamięci pracowników i wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego Jerzy Janowski pozostanie jako serdeczny kolega i pełen pasji przewodnik.
Żegnamy Go z żalem,

pracownicy i wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobacz także

Nasz newsletter