Opowiem Ci o wolnej Polsce.

W dniach 22 - 24 maja w Warszawie obyła się konferencja podsumowująca roczny udział w programie „Opowiem ci o Wolnej Polsce”. Organizatorami wydarzenia były: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci...

W dniach 22 – 24 maja w Warszawie obyła się konferencja podsumowująca roczny udział w programie „Opowiem ci o Wolnej Polsce”. Organizatorami wydarzenia były: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej.

Pierwszy dzień poświęcony był przygotowaniom do prezentacji i posumowaniu kilkumiesięcznej pracy w projektach uczniowskich. W warsztatach organizowanych przez CEO, które odbyły się w Muzeum Powstania Warszawskiego, wzięli udział wszyscy uczestnicy programu – w osobnych grupach uczniowie, w osobnych nauczyciele.
 
Drugiego dnia konferencji w siedzicie IPN „Przystanek historia” odbyła się prezentacja projektów uczniowskich. Każdy z projektów oceniany był przez eksperta. W tym roku byli to: dr Paweł Ukielski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, dr Łukasz Kamiński – Dyrektor BEP Instytutu Pamięci Narodowej, dr Marek Wierzbicki z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Piotr Osęka z Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz Karolina Dzięciołowska – koordynatorka programu „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” w Muzeum Historii Żydów Polskich.
 
Ostatniego dnia konferencji w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się prezentacja fragmentów filmów przygotowanych przez uczniów. W panelu dyskusyjnym na temat twórczości filmowej i tworzenia filmów dokumentalnych wzięli udział: Michał Bukojemski – operator i twórca filmów dokumentalnych, Jan Komasa – reżyser, Tadeusz Jarosz – kombatant.

W konferencji wzięło udział blisko 30 zespołów uczniów z całej Polski.
 

Zobacz także

Nasz newsletter