18.02

„Pamięć w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj”

Specjalna edycja cyklu warsztatów fotograficznych poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce.

Warsztaty są adresowane do osób średniozaawansowanych, używających lustrzanek i aparatów bezlusterkowych, dążących do wypracowania własnego stylu fotograficznego. W ramach cyklu odbędą się dwa spotkania (18.02, 11.03), podczas których uczestnicy poznają losy wybranych żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego oraz wykonają zdjęcia w poświęconych im miejscach pamięci. Część warsztatową poprowadzi znany polski artysta fotografik, członek ZPAF, Zbigniew Furman. Na zakończenie cyklu zostanie zorganizowany konkurs, a najlepsze fotografie zostaną nagrodzone książkami.

Uwaga! W trakcie warsztatów nie będziemy poruszali zagadnień związanych z podstawową obsługą aparatów. 

18.02 (niedziela), godz. 11.00
Biblioteka, Muzeum Powstania Warszawskiego
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: foto@1944.pl (od 14.02, liczba miejsc ograniczona)

Zobacz także


3.03

Marcowa placówka dobrych gier

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety!

więcej
KONKURS

Konkurs na scenariusz spotu na 74. Rocznicę!

Muzeum Powstania Warszawskiego razem z Warszawską Szkołą Filmową przeprowadziło konkurs na scenariusz 45-sekundowego spotu okolicznościowego z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego.

więcej
13.02

Na pierwszej linii: Agata Grzybowska

Podczas lutowego spotkania zobaczymy zdjęcia fotoreporterki, która dokumentowała walki na Majdanie, na wschodzie Ukrainy, w Syrii, a także sytuację somalijskich uchodźców.

więcej
31.01

Procesy doktora Weicherta I "Warszawa dwóch Powstań"

„Procesy doktora Weicherta” to opowieść o życiu oraz dorobku pisarskim i teatralnym, a także próba rehabilitacji jednego z czołowych twórców nowoczesnej kultury żydowskiej w Polsce.

więcej