18.02

„Pamięć w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj”

Specjalna edycja cyklu warsztatów fotograficznych poświęconych Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce.

Warsztaty są adresowane do osób średniozaawansowanych, używających lustrzanek i aparatów bezlusterkowych, dążących do wypracowania własnego stylu fotograficznego. W ramach cyklu odbędą się dwa spotkania (18.02, 11.03), podczas których uczestnicy poznają losy wybranych żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego oraz wykonają zdjęcia w poświęconych im miejscach pamięci. Część warsztatową poprowadzi znany polski artysta fotografik, członek ZPAF, Zbigniew Furman. Na zakończenie cyklu zostanie zorganizowany konkurs, a najlepsze fotografie zostaną nagrodzone książkami.

Uwaga! W trakcie warsztatów nie będziemy poruszali zagadnień związanych z podstawową obsługą aparatów. 

18.02 (niedziela), godz. 11.00
Biblioteka, Muzeum Powstania Warszawskiego
Wstęp wolny po rejestracji mailowej: foto@1944.pl (od 14.02, liczba miejsc ograniczona)

Zobacz także


fotorelacja

„Pamięć w kadrze, czyli fotografuj, nie pstrykaj” - Willa Jasny Dom

Podczas specjalnej edycji cyklu warsztatów fotograficznych, poświęconego Żołnierzom Niezłomnym i Powstańcom Warszawskim represjonowanym w powojennej Polsce, odwiedziliśmy Willę Jasny Dom we Włochach.

więcej
3.03

Marcowa placówka dobrych gier

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety!

więcej
FOTORELACJA

Otwarcie „Cel bezpieki”

Uroczyste otwarcie ekspozycji z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyło się 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu spotkał się z żołnierzami Armii Krajowej: Anną Mizikowską, Wacławem Sikorskim, Tadeusz Filipkowskim i Jakubem Nowakowskim.

więcej
10.02

Turniej gier planszowych: placówka dobrych gier

Tym razem zagramy turniejowo w „Batyskaf”. Daj się porwać podwodnej przygodzie! Podróżuj z nami batyskafem i pstrykaj zdjęcia najciekawszym zwierzakom!

więcej