Pamiętajmy o symbolach

Najdłuższą flagę narodową która zawiśnie na wieży Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzą 2 maja dzieci. Każdy maluch, który w pierwszą majową środę przyjdzie o godz. 10 do Muzeum, dostanie czterdziestocentymetrowy skrawek flagi. Na je

Najdłuższą flagę narodową która zawiśnie na wieży Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzą 2 maja dzieci. Każdy maluch, który w pierwszą majową środę przyjdzie o godz. 10 do Muzeum, dostanie czterdziestocentymetrowy skrawek flagi. Na jej czerwonym pasie białą farbą będzie mógł narysować swój symbol miłości do ojczyzny. Z tych właśnie kawałków powstanie sztandar. Dzieci zaś poznają jego historię i dowiedzą się, co znaczą pojęcia patriota i wolność..
Spotkanie w MPW będzie częścią obchodów Dnia Flagi RP, któremu patronuje prezydent Lech Kaczyński. Wcześniej na dziedzińcu Belwederu warszawiacy zobaczą uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i usłyszą hymn Polski. Na placu Zamkowym obejrzą pokaz musztry paradnej z udziałem Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Wysłuchają też koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Artystycznego WP. Wieczorem zaś pod pomnikiem Piotra Wysockiego w Łazienkach odbędzie się widowisko „Wyzwolone-Biało-Czerwone” w reżyserii Janusza Zakrzeńskiego.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, organizator uroczystości, Władysław Stasiak zachęca warszawiaków, by flagi wywiesili już 2 maja, a nie dzień później, w święto Konstytucji 3 Maja - Społeczeństwo obywatelskie tworzy się dzięki takim symbolom - podkreśla Namawia do tego też telewizyjny spot, emitowany już od dziś. - Fajnie mieć flagę - mówi mały chłopiec z reklamy. Dzień Flagi RP Sejm ustanowił w 2004 roku.

Rzeczpospolita (21 -04-2007)

Zobacz także

Nasz newsletter