Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków

debata

W najbliższy wtorek, 28 lutego, o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się debata pod hasłem „Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków”.

W dyskusji poświęconej współczesnym postawom patriotycznym Polaków udział weźmie, m.in. dr hab. Dariusz Gawin - historyk, filozof, publicysta, Zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury, wynika, że zmieniają się przejawy patriotyzmu, a deklaracje dotyczące zachowań patriotycznych odbiegają od faktycznych sposobów ich realizowania. Zmieniają się też symbole, gesty, tradycje i święta, które uznajemy za patriotyczne.  

W gronie prelegentów znajdą się także:

Prof. dr hab. Joanna Kurczewska - socjolog i historyk idei, Kierownik Zespołu Socjologii i Antropologii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki "Patriotyzm(y) polskich polityków"

Krzysztof Wołodźko - dziennikarz i publicysta, Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika „Nowy Obywatel", członek krakowskiej spółdzielni Ogniwo

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Raducha – polonistka, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia w redakcjach Kultury i Czterech Pór Roku

Miejsce: Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego,
ul. Grzybowska 79.

Wstęp wolny!

Organizatorami spotkania są Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski

Zobacz także

Nasz newsletter