„Patrz i słuchaj” – konkurs fotograficzny

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Zrób zdjęcie portretowe, opisz jego bohatera i walcz o nagrody!

W otoczeniu każdego z Was na pewno jest wiele wyjątkowych osób. Wśród rodziny, przyjaciół, sąsiadów, znajomych. Ludzi, którzy angażują się w życie lokalnej społeczności, pomoc innym czy pielęgnowanie historii. Ci z największymi osiągnięciami zostają laureatami przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Wierzymy jednak, że nie tylko najwybitniejsi zasługują na rozgłos.

Mamy dla Was zadanie!

Wokół Was znajdźcie osobę, która zasługuje na to, by stać się bardziej znana. Zróbcie jej zdjęcie portretowe, w którym postaracie się uchwycić charakter fotografowanego człowieka. Do fotografii dopiszcie kilka zdań opisu – wyjaśnijcie światu kto jest na zdjęciu i dlaczego ten ktoś jest ważny. Zdjęcie i opis zamieśćcie pod konkursowym postem na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku [LINK >].

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody:

I miejsce – 1 000 zł,

II miejsce – 500 zł,

III miejsce – zestaw publikacji od Muzeum Powstania Warszawskiego: album „Eugeniusz lokajski BROK”, album „Czekając na odbudowę. Warszawa 1945-1950 w obiektywie Karola Pęcherskiego”, książka „Architekturki”.  

Czas trwania konkursu: 8-19 czerwca 2022 r.

Regulamin konkursu >

O tym, jak wykonać wartościowe zdjęcie portretowe opowie Wam Bartłomiej Jurecki – fotograf, fotoreporter „Tygodnika Podhalańskiego”, autor albumu „Twardy jak skała, silna jak halny: portrety polskich górali”, laureat licznych konkursów fotograficznych m.in. BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Leica Street Photo i Wielkiego Konkursu National Geographic.

Szacunek jest priorytetem. Szacunek do osób, które fotografujemy. Jeśli podchodzimy do czegoś z otwartym sercem i bez opinii na temat tego, co będziemy fotografować, to te zdjęcia będą lepsze. – mówi Bartłomiej Jurecki w materiale nagranym specjalnie na potrzeby konkursu.

 

W poszukiwaniu inspiracji zajrzyjcie do galerii prac wykonanych przez uczestników warsztatów „Patrz i słuchaj”, które przeprowadziliśmy w 2018 roku:

Konkurs „Patrz i słuchaj” odbywa się w ramach Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.

Zobacz także

Nasz newsletter