Premiera płyty GAJCY SZYC PIEROŃCZYK.

Dla wszystkich miłośników poezji Tadeusza Gajcego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z muzyką Adama Pierończyka...

Dla wszystkich miłośników poezji Tadeusza Gajcego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z towarzyszeniem muzyki skomponowanej przez Adama Pierończyka zaowocowało powstaniem oryginalnego wydawnictwa - collag’u słowno-muzycznego. To połączenie trzech artystycznych wrażliwości - poety, aktora i muzyka.

Dodatkowym atutem wydawnictwa jest nowoczesna i zaskakująca szata graficzna. Na książeczce załączonej do płyty znalazły się wszystkie wykonywane wiersze.


Premiera 13 MARCA 2010. Płyta do kupienia w Muzeum Powstania Warszawskiego, Empikach oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Borys Szyc – ur. 04.09.1978, aktor teatralny i filmowy. Jeden z najbardziej znanych i uznanych aktorów młodego pokolenia, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Zasłynął rolami postaci o bogatych, niepokornych charakterach, próbujących odnaleźć się w otaczającym świecie. Jest laureatem wielu nagród teatralnych i filmowych, m.in. Felika, nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Adam Pierończyk – ur. 24.01.1970, saksofonista jazzowy. Muzyk łączący w swojej twórczości instrumentalną precyzję z ogromnym ładunkiem energii. Jego muzykę krytycy określają jako połączenie intelektualnego wyrafinowania i emocjonalności. Uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie jazzowej. Współpracował z największymi światowymi.

Fotografia Borysa Szyca autorstwa Szymona Szcześniaka.


  

                                                     

Zobacz także

Nasz newsletter