Premiera płyty GAJCY SZYC PIEROŃCZYK.

Dla wszystkich miłośników poezji Tadeusza Gajcego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z muzyką Adama Pierończyka...

Dla wszystkich miłośników poezji Tadeusza Gajcego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z towarzyszeniem muzyki skomponowanej przez Adama Pierończyka zaowocowało powstaniem oryginalnego wydawnictwa - collag’u słowno-muzycznego. To połączenie trzech artystycznych wrażliwości - poety, aktora i muzyka.

Dodatkowym atutem wydawnictwa jest nowoczesna i zaskakująca szata graficzna. Na książeczce załączonej do płyty znalazły się wszystkie wykonywane wiersze.


Premiera 13 MARCA 2010. Płyta do kupienia w Muzeum Powstania Warszawskiego, Empikach oraz w dobrych sklepach muzycznych.

Borys Szyc – ur. 04.09.1978, aktor teatralny i filmowy. Jeden z najbardziej znanych i uznanych aktorów młodego pokolenia, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Zasłynął rolami postaci o bogatych, niepokornych charakterach, próbujących odnaleźć się w otaczającym świecie. Jest laureatem wielu nagród teatralnych i filmowych, m.in. Felika, nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Adam Pierończyk – ur. 24.01.1970, saksofonista jazzowy. Muzyk łączący w swojej twórczości instrumentalną precyzję z ogromnym ładunkiem energii. Jego muzykę krytycy określają jako połączenie intelektualnego wyrafinowania i emocjonalności. Uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie jazzowej. Współpracował z największymi światowymi.

Fotografia Borysa Szyca autorstwa Szymona Szcześniaka.


  

                                                     

Zobacz także


Najmniejsza wystawa świata w Fotoplastikonie.

Konkurs na najmniejszą wystawę świata zakończony! Głosujący wybrali: „Paryż, jakiego już nie ma”. Wystawę oglądać można tylko 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w Fotoplastikonie Warszawskim, al. Jerozolimskie 51. WSTĘP WOLNY!

więcej

Wykłady historyczne w Muzeum.

Zapraszamy na cykl wykładów historycznych przez specjalistów z Muzeum i zaproszonych gości..Kolejny wykład "Prasa powstańcza na Starym Mieście" poprowadzi dr Stanisław F. Ozimek. 17 MARCA, godz. 18.00, Audytorium...

więcej

Zawiszacy tacy jak My

Zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat na cykl warsztatów, będących niekonwencjonalnym spotkaniem z kombatantem. Raz w miesiącu, dzieci wykonując zadania podobne do tych zawiszackich z okresu okupacji, będą miały okazję zdobyć wiedzę o II wojnie ...

więcej

Spotkanie z Sylwią Chutnik.

Instytut Stefana Starzyńskiego i Chłodna 25 zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Tytuł Roboczy Warszawa. Naszym gościem będzie SYLWIA CHUTNIK, laureatka paszportu Polityki 2009, autorka książki "Dzidzia". 22 LUTEGO, godz. 19.00...

więcej