Projekcja filmu "Kobiety i wojna"

Przewodnicząca Rady Fundacji Filmowej Armii Krajowej Senator Olga Krzyżanowska oraz Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski zapraszają na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu dokumentalnego Fundacji, powstałego przy udziale TVP...

.
Przewodnicząca Rady Fundacji Filmowej Armii Krajowej Senator Olga Krzyżanowska oraz Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski zapraszają na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu dokumentalnego Fundacji, powstałego przy udziale TVP2, „Kobiety i wojna”, w reżyserii Marka Widarskiego, we współpracy z Anną Jakubowskią i Tadeuszem Filipkowskim.
Projekcja odbędzie się w piątek, 2 września 2005 r. o godz. 17.00 w Audytorium im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79. Wstęp – dla osób zwiedzających Muzeum.
Film opowiada o przeżyciach i losach czternastu młodych dziewczyn wchodzących w życie w latach II wojny światowej. Ich udział w ruchu konspiracyjnym i partyzantce Armii Krajowej, w Powstaniu Warszawskim, w 1 Armii WP na Wschodzie i Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie był efektem patriotycznych postaw pokolenia ukształtowanego przez dom rodzinny, harcerstwo, szkołę i kościół w niepodległej II Rzeczpospolitej.

Zobacz także

Nasz newsletter