Ptasio i poWoli IV – parki Szymańskiego i Sowińskiego

Z zamorskich wędrówek wróciła już większość ptaków. W warszawskich parkach można teraz słuchać darmowych koncertów na setki głosów. Co to za terkot? Co tak kwili? Skąd te trele? Podczas spaceru...

Z zamorskich wędrówek wróciła już większość ptaków. W warszawskich parkach można teraz słuchać darmowych koncertów na setki głosów. Co to za terkot? Co tak kwili? Skąd te trele? Podczas spaceru Ptasio i poWoli IV poszukamy skrzydlatych śpiewaków w dwóch sąsiadujących ze sobą wolskich parkach: Szymańskiego i Sowińskiego. Dowiemy się, kto zaczyna, a kto kończy miejskie koncertowanie. Po raz kolejny naszym przewodnikiem będzie Stanisław Łubieński – ornitolog-amator, jak sam się przedstawia, a jednocześnie: ukrainista, kulturoznawca, eseista i recenzent literacki, autor książki „Dwanaście srok za ogon” (opowieści o ornitologicznej pasji i poszukiwaniu ptasich tropów w kulturze) oraz założyciel bloga Dzika Ochota.

Sobota, 7 maja, godz. 9.00. Spotykamy się nieopodal Parku Szymańskiego, przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Elekcyjnej. Obowiązuje rejestracja internetowa: www.rejestracja.1944.pl (od 29.04, od godz. 19.00. Liczba miejsc ograniczona)

Warszawa stroszy piórka

Zapraszamy do udziału w nowym cyklu spotkań organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Zamysłem cyklu pt. Warszawa stroszy piórka jest przybliżenie mało znanej grupy mieszkańców stolicy – ptaków. Spojrzymy na miasto czarnymi, bystrymi oczkami z krzewów, dachów lub czubków drzew. W dżunglę ptasich losów zabiorą nas ornitolodzy, pasjonaci, nauczyciele i miejscy aktywiści. Ludzie, dla których ptaki i przyroda to sposób na życie. Z nimi podczas naszych wykładów, spacerów i warsztatów poczujemy, jak to jest, gdy Warszawa stroszy piórka.

Zobacz także

Nasz newsletter