Pytanie o zwiedzanie

W Muzeum Powstania Warszawskiego nie wszystkie eksponaty są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Część zdjęć wyświetlana jest na monitorach umieszczonych w betonowych "studniach". Aby je obejrzeć, trzeba do nich z

W Muzeum Powstania Warszawskiego nie wszystkie eksponaty są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Część zdjęć wyświetlana jest na monitorach umieszczonych w betonowych "studniach". Aby je obejrzeć, trzeba do nich zajrzeć od góry. Czy to niedopatrzenie?.
W Muzeum Powstania Warszawskiego nie wszystkie eksponaty są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Część zdjęć wyświetlana jest na monitorach umieszczonych w betonowych "studniach". Aby je obejrzeć, trzeba do nich zajrzeć od góry. Czy to niedopatrzenie? Marcin Roszkowski, rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego: Studnie zaprojektowano tak celowo. Są w nich wyświetlane zdjęcia z drastycznymi scenami, więc zależało nam, żeby nie oglądały ich dzieci. Jednak w każdym sektorze w muzeum jest odpowiednio wyszkolony przewodnik, który ma obowiązek pomóc osobie niepełnosprawnej. Może się jednak okazać, że trzeba będzie prosić o pomoc przewodnika. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą też mieć problem w tunelu imitującym kanał, który kończy się schodami. Jednak tuż przed jego wylotem po prawej stronie jest wyjście bez stopni, które prowadzi prosto do windy.

Zobacz także

Nasz newsletter