Zobaczcie, jak przebiegał Zlot w poprzednich latach:
Po ukończeniu szkolenia, odebraniu przysięgi i zakwalifikowaniu do skoku, żołnierze wsiadali do samochodów, które wiozły ich do stacji wyczekiwania. Miały zaciemnione szyby, by przyszły Cichociemny nie mógł zapamiętać drogi. Mówiono mu jedynie, że jest przewożony w okolice lotniska, które z kolei znajduje się niedaleko Cambridge.
Za nami czwarta edycja rodzinnego pikniku zorganizowanego w ramach projektu „Korzenie Pamięci”. Wśród uczestników było blisko 450 osób - dzieci, wnuków, prawnuków oraz bliskich Powstańców Warszawskich.
Dokumentowanie walk powstańczych w trakcie powstania i po jego zakończeniu w formie dzienników i pamiętników liczy już niemało pozycji, tym niemniej odkrywanie kolejnych takich zapisków jest w dalszym ciągu pasjonujące. Do takich należy także odnaleziony niedawno w IPN „dziennik powstańczy” napisany przez ppor. Marię Umińską ps. Myszka w obozie jenieckim, do którego trafiła po upadku Powstania.
Znasz kogoś, kto pamięta czasy wojny? „Wytwórnia pamięci” to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest nagranie wspomnień tych, którzy pamiętają II wojnę światową.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się