Spotkania z historią w Sali Małego Powstańca.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6-12 lat na "Spotkania z historią" w Sali Małego Powstańca. W lutym polecamy zajęcia „Co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego” (6-10 lat) i spotkania pod hasłem „Dzieci walczącej stolicy” (11-12...

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na "Spotkania z historią" w Sali Małego Powstańca. W lutym zapraszamy na zajęcia „Co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego” (6-10 lat) i spotkania pod hasłem „Dzieci walczącej stolicy” (11-12 lat). "Spotkania z Historią" to ciekawa propozycja na rodzinne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, a także okazja by nasi najmłodsi goście, rozwiązując różne zadania, poznali historię swoich rówieśników z 1944 roku. Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność przyjścia.

Opis zajęć:

dla młodszych, w każdą niedzielę (6-10 lat). Zajęcia: „Co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego”.  W Sali Małego Powstańca dzieci dowiedzą się m.in. co to jest Muzeum Powstania Warszawskiego i dlaczego powstało, poznają także podstawowe pojęcia: co to jest wojna i powstanie. Na ekspozycji muzealnej dzieci zamienią się w historyka-odkrywcę. Odpowiadając na pytania dowiedzą się m.in. dlaczego zegar przy windzie nie chodzi, ile opasek powstańczych znajduje się przy windzie, jakie dźwięki rozlegają się z „bijącego serca Muzeum" - Monumentu. Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność przyjścia.


dla starszych dzieci, w każdą sobotę (11-12 lat). Zajęcia: „Dzieci walczącej stolicy”. W Sali Małego Powstańca dzieci dowiedzą się m.in. co to jest okupacja, dlaczego wybuchło Powstanie i co robiły dzieci w tym czasie. Na ekspozycji muzealnej poszukają odpowiedzi na pytania: do czego w czasie Powstania mogła się przydać wanna? Jak nazywa się powstańcza radiostacja? Dlaczego trzeba było uciekać przed „krowami”? Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność przyjścia.

Zobacz także

Nasz newsletter