04.08

Twoja klisza z Powstania. Historie nieistniejącego miasta

Tegoroczna, dwunasta edycja gry zatytułowana „Historie nieistniejącego miasta” odbędzie się w Śródmieściu Północnym. Po zakątkach przedwojennej Warszawy graczy poprowadzi życiorys jednej z powstańczych sanitariuszek. Wspomnienia kobiety, która Powstanie Warszawskie spędziła w Śródmieściu, przeniosą uczestników w nieistniejące zakątki stolicy.

„Twoja Klisza z Powstania” to fotograficzna gra miejska, dzięki której uczestnicy mogą poznać historię dzielnic, ulic i budynków związanych z wydarzeniami z sierpnia i września 1944 roku. Gracze wchodzą w rolę foto-reporterów, a ich głównym zadaniem, poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań, jest przygotowanie dokumentacji fotograficznej w czterech kategoriach: detal, obiekt w ruchu, portret i reportaż.

Zdjęcia są oceniane i nagradzane w ramach 4 kategorii: detal (I, II i III miejsce), obiekt  w ruchu (I, II i III miejsce), portret (I, II i III miejsce) i reportaż (I, II i III miejsce). Dodatkowo przyznawana jest też nagroda internautów (I miejsce).

Finał konkursu fotograficznego odbędzie się na przełomie września i października.

Aby wziąć udział w grze „Twoja klisza z Powstania”, należy zgłosić swój udział wypełniając formularz dostępny pod linkiem: www.1944.pl/rejestracja

W grze może wziąć udział 300 osób.

4 sierpnia 2018 (sobota), godz. 15:00
Śródmieście Północne

Zobacz także


01.08

Darmowe zwiedzanie Cel Bezpieki w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

Zapraszamy na ekspozycję w podziemiach Ministerstwa Sprawiedliwości - wystawa przedstawia dalsze losy Powstańców w powojennej Polsce.

więcej
02-05.08

Ajas maszyna

Spektakl w reżyserii Natalii Korczakowskiej na motywach tekstów: „Ajas” Sofoklesa i „Mówcy Ajasa” Michała Bajera

więcej

Dotacja na Cele bezpieki

W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura Kultury” Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymało 380 000 zł dotacji na przygotowanie doposażenie stałej ekspozycji muzealnej w d. areszcie śledczym MBP w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.

więcej
18.06 - 09.09

VIII edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”

Zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę! Tym razem – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy będzie hasło „Nasza Niepodległa”.

więcej