04.08

Twoja klisza z Powstania. Historie nieistniejącego miasta

Tegoroczna, dwunasta edycja gry zatytułowana „Historie nieistniejącego miasta” odbędzie się w Śródmieściu Północnym. Po zakątkach przedwojennej Warszawy graczy poprowadzi życiorys jednej z powstańczych sanitariuszek. Wspomnienia kobiety, która Powstanie Warszawskie spędziła w Śródmieściu, przeniosą uczestników w nieistniejące zakątki stolicy.

„Twoja Klisza z Powstania” to fotograficzna gra miejska, dzięki której uczestnicy mogą poznać historię dzielnic, ulic i budynków związanych z wydarzeniami z sierpnia i września 1944 roku. Gracze wchodzą w rolę foto-reporterów, a ich głównym zadaniem, poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań, jest przygotowanie dokumentacji fotograficznej w czterech kategoriach: detal, obiekt w ruchu, portret i reportaż.

Zdjęcia są oceniane i nagradzane w ramach 4 kategorii: detal (I, II i III miejsce), obiekt  w ruchu (I, II i III miejsce), portret (I, II i III miejsce) i reportaż (I, II i III miejsce). Dodatkowo przyznawana jest też nagroda internautów (I miejsce).

Finał konkursu fotograficznego odbędzie się na przełomie września i października.

Aby wziąć udział w grze „Twoja klisza z Powstania”, należy zgłosić swój udział wypełniając formularz dostępny pod linkiem: www.1944.pl/rejestracja

W grze może wziąć udział 300 osób.

4 sierpnia 2018 (sobota), godz. 15:00
Śródmieście Północne

Zobacz także


04.08

Masa Powstańcza 2018

Kazimierz Leski „Bradl”, nieuchwytny dla wroga oficer polskiego wywiadu, jeden z uczestników Powstania Warszawskiego został patronem tegorocznej Masy Powstańczej organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego.  4 sierpnia warszawscy rowerzyści przemierzą stolicę, podążając szlakiem batalionów „Miłosz” i „Ruczaj”.

więcej
SPOT OBCHODOWY

Jesteśmy, jeśli pamiętasz

Z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy spot, który przypomina o obecności bohaterów – Powstańców Warszawskich, wśród nas. Film promocyjny przygotowaliśmy wspólnie z najlepszymi: Papaya Films oraz Platige Image. Papaya Films odpowiadała za produkcję, a Platige Image za postprodukcję i efekty wizualne. #jesteśmyjeślipamietasz

więcej
01.08

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki

Akcja muzyczna z udziałem orkiestry i Chóru Warszawiaków organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

więcej
29.07

Msza święta

Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo z udziałem Powstańców, harcerzy i warszawiaków

więcej