Warszawa. Lubię to!

Czy Wars i Sawa żyli naprawdę, kim był Światowid, co się działo w Jazdowie i kto pływał tratwami po Wiśle? Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące Warszawy w praczasach dzieci w wieku 8-10 lat poznają na warsztatach plastyczno-historycznych...

Czy Wars i Sawa żyli naprawdę, kim był Światowid, co się działo w Jazdowie i kto pływał tratwami po Wiśle? Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące Warszawy w praczasach dzieci w wieku 8-10 lat poznają na warsztatach plastyczno-historycznych o Warszawie "Warszawa. Lubię to!".

Zajęcia odbędą się w sobotę 13 października, w dwóch grupach: o godz. 11.00 i 13.30. Sala Małego Powstańca, Muzeum Powstania warszawskiego. Wstęp wolny po rezerwacji mailowej: lubieto@1944.pl (rezerwacja od 3 października, prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz wybraną godzinę warsztatów).


Warszawa. Lubię to! – jest to nowy cykl warsztatów dla dzieci o historii Warszawy, obejmujący 8 spotkań. Na zajęciach dzieci będą odkrywały Miasto w kolejnych okresach historycznych. Będą się dowiadywać, jak rosła Warszawa i jak zmieniało się życie jej mieszkańców. Będą poznawały zastosowanie nieznanych dziś narzędzi, znaczenie zapomnianych słów i wygląd nieistniejących już miejsc.
A przede wszystkim – same wezmą udział w tworzeniu opowieści o Warszawie i Warszawiakach, nadając Miastu nowe kolory i budując je według swojej własnej wizji. Warsztaty zostały zainspirowane książką: „Jestem Miasto. Warszawa” (ilustracje: Marianna Oklejak, tekst: Aleksandra Szkoda), wyd. Czuły Barbarzyńca.

Zobacz także

Nasz newsletter