Warsztaty "Hello Helka! Papier, nożyce, miasto”

29.07

Każdy z nas marzył kiedyś o własnoręcznie wykonanym domku, do którego możemy wejść i bawić się w nim z ulubionymi kolegami i koleżankami. Nie każdy umiał sobie taki domek zbudować – my nauczymy was, jak w prosty i szybki sposób zrobić go z recyklingowych pudeł i kartonów.

Nasi edukatorzy opowiedzą wam, jak wyposażyć go w otwierane drzwi i okna oraz pokażą kilka łatwych sposobów na wykonanie unikalnych elementów dekoracyjnych!

Domki będą składane z lekkiej tektury falistej pozostałej po duzych opakowaniach. Do montażu zostaną wykorzystane ogólnie dostępne materiały biurowe i plastyczne – papierowa taśma klejąca, sznurek lub tasiemka, zszywacz biurowy, spinacze oraz flamastry i szybkoschnące kolorowe farby akrylowe. Elementy konieczne do wycięcia będą wycinane na bieżąco przez naszych edukatorów na stanowisku technicznym. Udostępnimy dzieciom kilka wzorów okien i drzwi do wycięcia oraz szablony do ozdobienia gotowych już domków. Każdy z uczestników otrzyma instrukcję samodzielnego wykonania takiego domku. Po zakończeniu warsztatów pomożemy wam złozyć domek do transportu.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy „Hello Helka. Nowelka na papier i wojnę” w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po raz pierwszy prezentujemy liczącą 500 elementów kolekcję papierowych laleczek, które stworzyła podczas okupacji malarka Janina Giedroyć-Wawrzynowicz dla swojej córki Róży, aby odwrócić uwagę dziewczynki od ponurej rzeczywistości. Niezwykle barwne, precyzyjnie malowane na papierze akwarelowym laleczki przedstawiają sąsiadów – mieszkańców jednej warszawskiej kamienicy. Specjalnie dla nich artystka Kasia Kmita wykreowała papierowy świat stołecznych kawiarenek, sklepików, domów i mieszkań z czasu okupacji.

Wystawa „Hello Helka” jest częścią większego projektu multimedialnego realizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Warsztaty "Hello Helka! Papier, nożyce, miasto”

Warsztaty dla dzieci w wieku 2-7 lat

Prowadzenie: MROUX

Projekt domku wykonał Robert Czajka z Ringo Toys

Obowiązuje rejestracja: www.rejestracja.1944.pl (początek rejestracji 19.07, godz. 18.00)

28 lipca 2021 r., godz. 11.00

Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobacz także

Nasz newsletter