Warsztaty szablonu warszawskiego.

Warsztaty szablonu warszawskiego Strefa Warszawa to nadzwyczajna okazja, aby wyciąć i umieścić w niezagospodarowanej przestrzeni miejskiej swój szablon! W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem i przykładami...

Warsztaty szablonu warszawskiego Strefa Warszawa to nadzwyczajna okazja, aby wyciąć i umieścić w niezagospodarowanej przestrzeni miejskiej swój szablon! W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się ze zjawiskiem i przykładami tej i innych form Street Artu oraz samodzielnie przygotują własny szablon. Warsztaty poprowadzi Suon – przedstawiciel polskiego Street Artu, kojarzony m. in. z imprezą NEED FOR STREET!. Pierwsze warsztaty, skierowane do osób powyżej 12. roku życia, odbędą się 7 maja w godz. 10:00-16:00 w Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 (róg ul. Żelaznej). Wstęp po rejestracji.


Po warsztatach, o godz. 16:30, odbędzie się bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie z przedstawicielem Grupy Twożywo, reprezentującej polski Street Art.


Szablon pojawił się w Polsce już w czasie niemieckiej okupacji - po raz pierwszy warszawiacy użyli go do walki politycznej. W wielu miejscach do dzisiaj można zaobserwować Kotwicę - Znak Polski Walczącej. Dzisiaj Street Art, w którego skład wchodzi między innymi szablon, uważany jest często za przejaw wandalizmu. Celem ulicznych twórców nie jest jednak mazanie po czystych murach, ale zagospodarowanie niefunkcjonalnej, zaniedbanej przestrzeni miejskiej i nadanie jej artystycznego wyrazu. To również próba prowokacji intelektualnej, sposób komunikowania swoich poglądów pacyfistycznych, ekologicznych, czy antyrasistowskich, które podane w odpowiedniej formie mają trafić do przechodnia.


Warsztaty Strefa Warszawa odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych Warszawskie Panoptikum organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.
Tych, którzy wolą słuchać, niż tworzyć, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem grupy Twożywo - sobota 7 maja o godz. 16:30 w Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35 (róg ul. Żelaznej).


Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony www.panoptikum.1944.pl. Koszt warsztatów 25 zł. Więcej informacji na stronie.
 

Zobacz także

Nasz newsletter