"Wielka księga Armii Krajowej" - spotkanie wokół książki

Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa i jej armia. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej...

HOŁD ODDANY POLSKIM BOHATEROM
„Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią!”
Przysięga Armii Krajowej

 

Fenomen w ogarniętej wojną Europie. Największa podziemna organizacja państwowa i jej armia. Setki tysięcy patriotów walczących z okupantem za ojczyznę i niezłomnie wierzących w zwycięstwo. Armia Krajowa – chwalebny rozdział polskiej historii opowiedziany w sposób kompleksowy i porywający.
Autorami tej wyjątkowej książki są wybitni znawcy i pasjonaci II wojny światowej. To historia męstwa i poświęcenia, wzbogacona relacjami świadków i zdjęciami, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy.

W Wielkiej księdze przedstawiono wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z AK: początki Polskiego Państwa Podziemnego, kluczowe decyzje i motywacje dowódców, zagrożenia konspiracyjnego życia, spektakularne akcje i niezwykłe metody walki, kontrowersyjną działalność egzekutorów, bohaterstwo ludzi, którzy „nie sypnęli”, działalność kobiet oraz tragiczne dylematy w ostatnich miesiącach wojny.

Zapraszamy na spotkanie promocyjne do Muzeum Powstania Warszawskiego. Środa, 25.11, godz. 18.30. Sala pod Liberatorem. Wstęp wolny.

Udział wezmą autorzy książki:

Sebastian Pawlina Anna Gabryś Wojciech Lada Anna Herbich Marek Gałęzowski Wojciech Mackiewicz Wojciech Königsberg

Zobacz także

Nasz newsletter