WIRTUALNE MUZEUM RUSZYŁO

Internauci mogą od dziś, pod adresem www.1944.pl odwiedzać pierwsze polskie wirtualne i interaktywne muzeum.

Internauci mogą od dziś, pod adresem www.1944.pl odwiedzać pierwsze polskie wirtualne i interaktywne muzeum. .
„Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego, to pierwszy tego typu projekt w Polsce, który zaprasza do interaktywnego spaceru po salach wystawienniczych. Dzięki temu goście, którzy nie mają możliwości osobistych odwiedzin mogą zapoznać się z atmosferą Muzeum Powstania Warszawskiego” - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego to o wiele więcej niż jedynie zbiór eksponatów muzeum przeniesiony do Internetu. Dzięki technologii 3D, w której zbudowana jest wirtualna platforma, użytkownicy mogą „dotknąć” historii i bezpośrednio doświadczyć tamtych dni.


Wirtualne muzeum oglądamy okiem interaktywnej kamery. Połączenie technologii flash, dźwięku i wideo zapewniono wysoki poziom interakcji, pozwalając na sterowanie ruchem kamery czy wchodzenie do wybranych pomieszczeń.
Eksponaty są przedstawione w postaci trójwymiarowej i z fotorealistyczną dokładnością – każdy z nich można dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron, a przy wybranych zapoznać się z jego historią i wspomnieniami Powstańców.
Pasjonującą i silnie nasyconą emocjami wyprawę po wirtualnym muzeum zapewniają dziesiątki multimediów i niestandardowych rozwiązań interaktywnych, składających się na fascynującą całość.

Koncepcja wirtualnego muzeum powstała w Fundacji Grupy TP, a multimedialną platformę zaprojektowała i wykonała Wirtualna Polska.

Zobacz także

Nasz newsletter