Wydawnictwo Muzeum nominowane do "Fryderyka"!

Płyta „Radiowy Kabaret Starszych Panów” - wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego i Polskiego Radia S.A. - została nominowana do nagrody muzycznej „Fryderyk 2012”, w kategorii „Album roku -...

Płyta „Radiowy Kabaret Starszych Panów” - wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego i Polskiego Radia S.A. - została nominowana do nagrody muzycznej „Fryderyk 2012”, w kategorii „Album roku - piosenka poetycka”. W tej samej kategorii nominowani są: Czesław Śpiewa "Czesław śpiewa Miłosza”, Katarzyna Groniec "Pin up princess”, Grzegorz Turnau „Och! Turnau Och” i Aga Zaryan "Księga olśnień”. Uroczysta gala ogłoszenia laureatów nagród i wręczenia tradycyjnych statuetek nastąpi w kwietniu 2012.

 

„Radiowy Kabaret Starszych Panów” to wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego i Polskiego Radia S.A., składające się z 4 albumów. Wydawnictwo zostało poddane pieczołowitym zabiegom masteringowym i zawiera niepublikowane, powstałe specjalnie dla Polskiego Radia Kabarety Starszych Panów, w tym 7 programów, które zaginęły w Telewizji Polskiej. Zawarta na 13 płytach seria ponadczasowych programów i nadprogramów radiowych, przedstawia twórczość duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.  To przygoda, w trakcie której na nowo można odkryć słynne kwestie i dialogi wypowiadane przez Pana A, Pana B oraz największe gwiazdy polskiej sceny, wcielające się w role barwnych i inteligentnych postaci, takich jak: Krwawa Basia, Gallikates Delikatellux, Bonawentura, Dama, Pani Redaktor.

Zobacz także

Nasz newsletter