Wykłady historyczne - czerwiec.

Serdecznie zapraszamy na wykłady historyczne prowadzone przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykłady będą prowadzone w dwie środy kwietnia zawsze o godz. 18.00 w Muzeum Powstania...

Serdecznie zapraszamy na wykłady historyczne prowadzone przez przewodników Muzeum Powstania Warszawskiego. Wykłady będą prowadzone w kolejne środy maja o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Temat przewodni wykładów w czerwcu: Warszawa i Mazowsze podczas I wojny światowej.

Najbliższy wykład: Zapomniana bitwa warszawska 1914. Prowadzenie: dr Paweł Brudek. 11 czerwca, godz. 18.00. UWAGA! Wykład przeniesiony do Biblioteki Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny

Bitwa warszawska 1914 r to jeden z najbardziej zapomnianych epizodów w dziejach Warszawy i Mazowsza. Celem wykładu będzie przybliżenie słuchaczom tego fascynującego, lecz mało znanego tematu. Wykładowca opowie m. in.:

O potencjałach wojskowych walczących stron. O zaciętych walkach w okolicach Konstancina-Jeziornej. O użyciu sterowców podczas walk. O ogromnych stratach ludzkich wśród walczących stron.

Paweł Brudek – historyk, doktor nauk humanistycznych; tłumacz. Specjalizuje się w tematyce I wojny światowej i stosunków niemiecko-rosyjskich w tamtym okresie. Autor dwóch monografii naukowych: Afryka Wschodnia 1914-1918 oraz Rosja w propagandzie niemieckiej podczas I wojny światowej w świetle Deutsche Warschauer Zeitung.
 

Plan następnych wykładów:

18 czerwca 2014

Robert Markiewicz
Polacy na frontach pierwszej wojny światowej

25 czerwca 2014

Dr Paweł Brudek
Okupacja niemiecka Warszawy 1915-1918

Wykłady odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
 

Zobacz także

Nasz newsletter