Zapraszamy na Noc Muzeów

W sobotę 20 maja w Warszawie odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Co przygotowaliśmy? Koncert na otwarcie Pokoju na lato, rodzinną grę miejską oraz darmowe zwiedzanie muzeum.

nowOsiecka na otwarcie Pokoju na lato

Usłyszymy czwórkę młodych artystów: Krzysztofa Zalewskiego, Natalię Grosiak, Misię Furtak i L.U.C-a w koncercie opartym na projekcie „nowOsiecka”. Koncert pod tym tytułem odbył się tylko jeden raz, w listopadzie ubiegłego roku w katowickiej Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, wzbudzając ogromne zainteresowanie odbiorców z całego kraju. Kilkunastu artystów zaprezentowało blisko dwutysięcznej publiczności własne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej.

Udało nam się dokonać niemożliwego i 20 maja sprowadzamy go dla Was do Warszawy!!

Tym razem czwórka z nich zaśpiewa dla Was w towarzystwie zespołu Przemka Borowieckiego, chóru The Voices i kwartetu smyczkowego Grott String Quartet. Usłyszymy kilkanaście utworów w nowoczesnych, odważnych aranżacjach w ulubionych konwencjach muzycznych artystów. Hip-hopowy „Rajski deser”, pełny ekspresji „Chwalmy Pana”, nastrojowy „Zabaw się w mój świat”, instrumentalny medley utworów Agnieszki Osieckiej to tylko kilka pozycji z tego wyjątkowego koncertu!

Po koncercie muzyczne stery przejmie dj Kozak z własnej Woli!

Do tego czekać na Was będą wspaniałości na barze oraz umilacze w postaci Fotomatu i Gifbudki!

Sobota, 20 maja, godz. 20.00. Pokój na lato, skarpa przy Muzeum Powstania Warszawskiego
Wstęp jest oczywiście BEZPŁATNY
Miejsc siedzących BRAK

Gra miejska „Żoliborskim szlakiem”

Jak wygląda Szklany Dom? Które kamienice kryją pod sobą przeciwlotnicze schrony? Gdzie mieściła się kwatera słynnego 227. plutonu szczurów kanałowych? Kim lub czym była „Jawnutka”? Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat do udziału w grze miejskiej „Żoliborskim szlakiem” organizowanej z okazji Nocy Muzeów.

MIEJSCE: Dzielnica Żoliborz (dokładne miejsce startu zostanie podane po rejestracji)
CZAS: sobota 20 maja 2017, godz. 15.00-18.30
UCZESTNICY: rodziny z dziećmi w wieku 9-14 lat
REJESTRACJA: od 12 maja do wyczerpania miejsc. UWAGA! REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!

Nocne zwiedzanie muzeum

Tradycyjnie zapraszamy również do nocnego zwiedzania ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. To dobry moment, by poznać ją na nowo! Muzeum będzie można bezpłatnie zwiedzić od godz. 18.00 do 1.00 (ostatnie wejście o godz. 00.30).

Noc Muzeów w Fotoplastikonie Warszawskim

w godz. 19.00 – 01.00
NIERZECZYWISTE FOTOGRAFIE, czyli rzeczy dziwne i dziwniejsze na zdjęciach z początku XX wieku.
Specjalna ekspozycja kart stereoskopowych zgromadzonych w nowojorskim Metropolitan Museum of Art i udostępnionych niedawno szerokiej publiczności. Nieprezentowane wcześniej w Fotoplastikonie Warszawskim karty pochodzą głównie z Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych, przedstawiają to, co fascynowało ludzkość na początku XX wieku. Wybrane fotografie zdają się przekraczać granice rzeczywistości i zwracają się w stronę magii i zjawisk nadprzyrodzonych. „Rzeczy dziwne i dziwniejsze z początku XX wieku” zobaczymy tylko w tę noc.

w godz. 19.00 – 24.00
„WARSZAWA” - warsztaty fotograficzne z techniki GUMOIL
Na gości będą czekać „odbitki”, czyli papier artystyczny pokryty warstwą gumy dwuchromianowej bez pigmentu i naświetlony pod lampą UV. W ten sposób otrzymany niewidoczny relief uczestnicy wywołają w wodzie, pokryją całkowicie farbą olejną, następnie zetrą nadmiar farby. Tak powstanie wyrazisty obraz monochromatyczny w kolorze użytej farby olejnej. Uczestnicy nie muszą mieć żadnego doświadczenia zarówno z dziedziny chemii, jak i fotografii. Do powielania przygotowaliśmy najpiękniejsze zdjęcia stolicy pochodzące z naszej bogatej kolekcji stereoskopowych fotografii.

Gwarantujemy dobrą zabawę i własnoręcznie wykonaną pamiątkę z Fotoplastikonu Warszawskiego.

Al. Jerozolimskie 51 (oficyna)
Dni i godziny otwarcia: od środy do niedzieli 10.00–18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny
www.fotoplastikonwarszawski.pl 
tel. 22 629 60 78

Zobacz także

Nasz newsletter