Pseudonim:
"Rafał"
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-08-31
Funkcja:
oficer uzbrojenia
Rocznik:
1896
Stopień:
chorąży
Udział w konspiracji 1939-1944:
Kedyw Komendy Głównej Armii Krajowej - Oddział Dyspozycyjny "Motor 30" - "Osjan" - "Broda 53" - kompania "Topolnicki". Uczestniczył w akcji zdobywania i przechowywania broni dla oddziałów Kedywu KG AK. W swoim domu w Zielonce pod Warszawą utrzymywał tajny magazyn broni.
Oddział:
Armia Krajowa - zgrupowanie "Radosław" - pułk "Broda 53" - kompania "Topolnicki" - rusznikarnia.
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto. Na początku sierpnia 1944 r. w szkole przy ul. Okopowej 55a ("Twierdza") prowadził warsztat rusznikarski oddziałów "Brody 53".
Odznaczenia:
Krzyż Niepodległości, Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Pamiątkowy za Wojnę 1919-1921.
Okoliczności śmierci:
Poległ na obszarze tzw. "rygla" - w ruinach pomiędzy Bielańską a Senatorską, podczas natarcia oddziałów staromiejskich w kierunku placu Żelaznej Bramy (akcja "przebicia").. Po wojnie ekshumowany i pochowany na Wojennych Kwaterach Baonu "Zośka" na Wojskowych Powązkach wraz z mjr. "Janem" i jego pocztem - (zbiorowa mogiła sztabu "Brody 53")
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie - zbiorowa mogiła poległych na Bielańskiej żołnierzy i oficerów "Brody 53"

Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie - zbiorowa mogiła poległych na Bielańskiej żołnierzy i oficerów "Brody 53"

Nasz newsletter