Pseudonim:
"Iskierka"
Data urodzenia:
1929-02-16
Data śmierci:
2015-02-20
Funkcja:
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców :
Udział w konspiracji 1939-1944:
W konspiracji od 1943 r. II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żaglowiec"
Oddział:
II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - zgrupowanie "Żaglowiec"
Szlak bojowy:
Żoliborz
Rodzina biorąca udział w Powstaniu Warszawskim :
Jej ojciec Władysław Ciesielski „Tarnogóra” oficer 21 Pułku Piechoty im. "Dzieci warszawy", podczas Powstania walczył na Żoliborzu w Zgrupowaniu „Żaglowiec"
Nazwisko po mężu:
I-voto Wołejko, II-voto Doppler
Uwagi. :
Łączniczka pomiędzy dowódcą dywizji a dowódcą zgrupowania. Według relacji dla Archiwum Historii Mówionej została wysłana przez ojca, sierż. Władysława Ciesielskiego ps. "Tarnogóra" wraz z matką i młodszym rodzeństwem do mieszkania na ul. Pokorną nieopodal Stawek. Według tej samej relacji w Powstaniu brał udział brat cioteczny Hanny - Zbyszek Branecki, pseudonim „Bronek”, który prawdopodobnie poległ w czasie Powstania na ul. Franciszkańskiej. Podawany przez p. Hannę przydział - batalion „Miotła”. Przez rodzinę ostatni raz widziany 11.08.1944 w rejonie ul. Muranowskiej. Uwaga! obecnie ww. w bazie żołnierzy Powstania Warszawskiego w zbiorach MPW nie figuruje.
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter