Pseudonim:
"Brzoza"
Data urodzenia:
1926-08-22
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
strzelec
Miejsce urodzenia:
Inowrocław
Imiona rodziców:
Czesław - Władysława z domu Walter
Wykształcenie do 1944 r.:
Uczeń Szkoły Powszechnej nr. 29 przy ul. Zagórnej. W 1939 r. zdał do Gimnazjum Batorego. Gdy Niemcy zajęli szkołę, dyrektor Radwański przerzucił kilku uczniów do Gimnazjum Żeńskiego im. Królowej Jadwigi, które się mieściło na Rozbrat róg Górnośląskiej. Od 1941 r. uczęszczał na tajne komplety Gimnazjum Lorentza. (Szkoła Ogrodnicza, mieściła się na Brackiej 18) Przed Powstaniem uzyskał w niej tzw. małą maturę.
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Nowosielecka 4
Oddział:
V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - batalion "Oaza" - pluton st.sierż. "Wojtka", następnie kompania wartownicza
Szlak bojowy:
Sadyba - Czerniaków - Mokotów
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec obozu przejściowego w Pruszkowie i Skierniewicach, następnie w Stalagu X B Sandbostel, pod koniec wojny w Arbeitskommando pod Hamburgiem.
Numer jeniecki:
221209
Odznaczenia:
Krzyż Armii Krajowej, Krzyż Partyzancki, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Archiwum Historii Mówionej:
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter