Pseudonim:
-
Data urodzenia:
1892-01-25
Data śmierci:
1952-12-16
Funkcja:
-
Stopień:
podporucznik rezerwy
Miejsce urodzenia:
Warszawa
Imiona rodziców:
Franciszek - Karolina z domu Löve
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Koszykowa 17
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan” (Śródmieście) - Podobwód Śródmieście-Południe "Sławbor" - odcinek "Ratusz" - 3. batalion pancerny "Golski" - pluton żandarmerii.
Szlak bojowy:
Śródmieście Południe
Rodzina walcząca w Powstaniu Warszawskim:
W Powstaniu Warszawskim walczyli jego dwaj synowie: Antoni, żołnierz 3. batalionu pancernego "Golski" oraz Bronisław, żołnierz zgrupowania "Żubr" na Żoliborzu, poległ 2 sierpnia 1944 r. pod Boernerowem.
Losy po Powstaniu:
Po kapitulacji Warszawskiego Korpusu AK poszedł do niewoli wraz z synem Antonim, był jeńcem Stalagu X-B w Sandbostel - barak 40. W niewoli przebywał do wyzwolenia w kwietniu 1945 r.
Numer jeniecki:
225228
Losy po wojnie:
Do 1947 r. służył w Kompanii Wartowniczej Brytyjskiej Armii Renu. Następnie, obawiając się powrotu do Polski, wyjechał do USA.
Miejsce śmierci:
Zmarł w Pittsburgh w Pensylwanii i tam został pochowany na St. Stanislaus Catholic Cimetery 700, Soose Road, Section PX, Row 6, Grave 7.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Józef Głodkiewicz, 27.08.1947. Zdjęcie ze zbiorów Janusza Trylińskiego.

Józef Głodkiewicz, 27.08.1947. Zdjęcie ze zbiorów Janusza Trylińskiego.

Nasz newsletter