Pseudonim:
-
Data urodzenia:
-
Data śmierci:
1944-08-30
Funkcja:
pielęgniarka
Pozycja na murze pamięci:
Kolumna: 102 Miejsce: 65
Rocznik:
ok. 1890
Imiona rodziców:
Michał - Anna
Praca:
Zawodowa pielęgniarka. Pracowała w Szpitalu Ujazdowskim w Warszawie
Oddział:
"Bakcyl" (Sanitariat Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej) - Szpital Ujazdowski ul. Piusa XI, ewakuowany 6 sierpnia 1944 r. na ul. Chełmską 19 (budynek Zgromadzenia Sióstr Rodziny Marii)
Dzielnica:
Śródmieście Południe - Mokotów - Sielce
Miejsce (okoliczności) śmierci:
Poległa podczas bombardowania ewakuowanego Szpitala Ujazdowskiego na ul. Chełmskiej 19 (budynek Zgromadzenia Sióstr Rodziny Marii).
Miejsce pochówku:
19 kwietnia 1945 r. ekshumowana /spod gruzów/ tymczasowo na ul. Chełmską 13. W 1946 roku ekshumowana z Chełmskiej na Cmentarz Powązki Wojskowe, kw. A 25
Informacje dodatkowe:
Po wojnie poszukiwana przez siostrę Eugenię i szwagra Aleksandra Rochwaldów
Uwagi - pisownia nazwiska:
W dokumentacji Polskiego Czerwonego Krzyża i na listach ekshumowanych w zbiorach Archiwum Państwowego m. st. Warszawy podawana pisownia nazwiska to WIEWIÓROWSKA Natalia. Natomiast na płycie nagrobnej na Powązkach Wojskowych podano nazwisko (najprawdopodobniej błędnie) WIEWIÓRSKA.
Źródła:
MPW-baza uczestników PW, PCK - kartoteka
Publikacje:
Urbanek Bożena - Pielęgniarki i sanitariuszki w Powstaniu Warszawskim w 1944 r. PWN, Warszawa 1988; „Słownik uczestniczek walki o niepodległość Polski 1939-1945: poległe i zmarłe w okresie okupacji niemieckiej” oprac. Hanna Michalska, PIW 1988; Eugeniusz Ajewski „Mokotów walczy 1944" , Warszawa 1990
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter