Pseudonim:
"Olsza"
Data urodzenia:
1926-05-19
Data śmierci:
-
Funkcja:
zastępca dowódcy drużyny
Stopień:
strzelec / kapral
Miejsce urodzenia:
Brwinów
Udział w wojnie obronnej 1939 r.:
Goniec Cywilnej Obrony Przeciwlotniczej podczas obrony Warszawy.
Oddział:
W konspiracji od marca 1943 r. Komenda Główna Armii Krajowej - pułk "Baszta" - batalion "Bałtyk" - kompania B-2 - IV pluton
Szlak bojowy:
Mokotów
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - jeniec obozów przejściowych w Pruszkowie i Skierniewicach, a następnie od listopada 1944 r. w obozach jenieckich w Niemczech : Stalagu X B Sandbostel, Marlag Westertimke i Seederf - do lipca 1945 r. Od września 1945 uczęszczał do polskiego liceum w Maczkowie-Haren na terenie zajmowanym przez dywizję gen. Maczka.
Numer jeniecki:
221656
Losy po wojnie:
W latach 1953-1958 odbył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, w 1965 roku ukończył aplikację adwokacką w Krakowie. Od tego czasu jest adwokatem czynnie pracującym w Olkuszu.
Odznaczenia i awanse:
Odznaczony Warszawskim Krzyżem Powstańczym (1984), Krzyżem Armii Krajowej (1994) , Krzyżem Partyzanckim (1995). W 2001roku awansowany do stopnia podporucznika, a następnie porucznika (2006) 3 maja 2013 r. awansowany do stopnia Kapitana Sił Zbrojnych RP oraz uhonorowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
Informacje dodatkowe:
W okresie okupacji uczestniczył w wielu różnych akcjach konspiracyjnych. W marcu 1944 roku skierowany na kurs Młodszych Dowódców ze specjalnością „grenadier”.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter