Armia Krajowa - I Obwód "Radwan" - Grupa Bojowa "Krybar" - Grupa Techniczna
Szlak bojowy:
Powiśle - Śródmieście Północ. W sierpniu 1944 r. brał udział w budowie słynnego powstańczego samochodu pancernego "Kubuś”. Należał do grupy montażowej i wykonywał papierowe szablony do wycinania detali.
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Numer jeniecki:
106056
Losy po wojnie:
Po powrocie z niewoli pracował w Straży Ogniowej w Warszawie jako aspirant pożarnictwa, a od 1 maja 1945 r. w Elblągu: - instruktor powiatowy pożarnictwa, powiatowy komendant Straży Pożarnych Województwa Gdańskiego (legitymację tymczasową informującą o tym stanowisku podpisał Główny Inspektor Pożarnictwa inż. Eugeniusz Doering, z Ministerstwa Administracji 10.10.1945), następnie był zastępcą komendanta Zawodowej Straży Pożarnej w Elblągu. Równocześnie organizował straż w terenie, m.in. w Tolkmicku i Milejewie. W marcu 1953 roku, jako kapitan pożarnictwa, został komendantem wojewódzkim Straży Pożarnych w Olsztynie. Pełnił tę funkcję do 1975 roku, gdy w stopniu pułkownika pożarnictwa przeszedł z stan spoczynku.
Miejsce śmierci:
Olsztyn, pochowany na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.