Data urodzenia:
1922-04-22
Numer legitymacji AK:
114401
Miejsce urodzenia:
Gostków koło Ciechanowa
Imiona rodziców:
Zdzisław - Zofia z domu Parzych
Wykształcenie do 1944 r.:
W 1939 roku otrzymał świadectwo dojrzałości.
Udział w konspiracji 1939-1944:
W czasie okupacji traktorzysta w Żochach, potem rządca w Milanówku. Został aresztowany gdy fotografował konie zaprzężone do pługa, oskarżony o szpiegostwo, przetrzymywany w Alei Szucha. Uratowało go zdjęcie, na którym były tylko konie, bez fragmentów lotniska, co mu zrzucano. Związany z AK, z bratem Karolem brał udział w powstaniu. Przydział w lipcu 1944 r. - Armia Krajowa - 1. Dywizjon 7. pułku ułanów lubelskich "Jeleń” - pluton 1108
Adres przed Powstaniem Warszawskim:
Warszawa ul. Bracka 23 m. 23
Oddział:
Okręg Warszawski Armii Krajowej - Kwatera Główna - kompania sztabowa.
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - brak informacji o miejscach pobytu
Losy po wojnie:
Po zakończeniu wojny osiadł w Belgii, w Loouvain ukończył studia rolnicze otrzymując dyplom inż. agronoma. Od wczesnego dzieciństwa interesował się muzyką. Ukończył konserwatorium w Brukseli i Mons oraz studium aktorskie. Obdarzony basem-barytonem, od 1951 roku występował na scenie operowej w Operze Gandawskiej i w Antwerpii. Śpiewał też w Niemczech, przyjeżdżał na koncerty do Polski. W Belgii przez 44 lata był w centrum wydarzeń polonijnych, zwłaszcza jako prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. Ożenił się i miał trzy córki.
Miejsce śmierci:
Zmarł w Brukseli. Na jego pogrzeb licznie stawiła się Polonia, członkowie SPK-AK, Domu Polskiego, artyści i współpracownicy oper z Gandawy, Liege, Brukseli, ambasador RP. Po uroczystościach żałobnych w kościele szpitala Brugmann w Brukseli prochy przewieziono do kraju i złożono na warszawskich Powązkach.