Pseudonim:
"Lew"
Data urodzenia:
1921-08-20
Data śmierci:
-
Funkcja:
-
Stopień:
starszy strzelec
Numer legitymacji AK:
846 Chrobry
Miejsce urodzenia:
Miedzna
Imiona rodziców:
Władysław - Maria z domu Kąkiel
Oddział:
Armia Krajowa - Grupa "Północ" - odcinek "Kuba"-"Sosna" - batalion "Chrobry I" - 4. kompania
Szlak bojowy:
Wola - Stare Miasto - kanały - Śródmieście Północ
Losy po Powstaniu:
Niewola niemiecka - Stalag XIII D Nürnberg, Stalag XIII C
Numer jeniecki:
105813
Informacje dodatkowe - losy rodziny:
Według zapisów PCK jego młodszy brat Jerzy Wikieł (vel Chudy), ur. 25.07.1925 w miejscowości Miedzna, syn Władysława i Marii po Powstaniu Warszawskim od października 1944 roku przebywał w obozach: Lamsdorf (Łambinowice k. Opola), Erfurt i Schleusingen w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, skierowany do prac przymusowych. Numer jeniecki lub przydział na okres Powstania - nieznany. W latach 80-tych występował do PCK z prośbą o zaświadczenie. Obecnie w bazie MPW nie figuruje.
Publikacje:
Wielka Ilustrowana Encyklopedia Powstania Warszawskiego T.4 - Jeńcy wojenni - żołnierze Powstania Warszawskiego, oprac. Tomasz Łabuszewski, red. Andrzej Krzysztof Kunert (red. nacz.) Warszawa: ARS Print Production, 1997, tamże: Wacław Wikiel
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Wacław Wikieł ps. Lew. Zdjęcie ze zbiorów Ryszarda Komara

Wacław Wikieł ps. Lew. Zdjęcie ze zbiorów Ryszarda Komara

Nasz newsletter