#63PL

konkurs filmowy

Bohater – lubisz to? Opowiedz nam o swoich bohaterach – to hasło konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz trzeci przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera oraz współorganizowanego przez Onet.pl. W tym roku ambasadorami zostali Maciej Zakościelny i Karolina Staniec. Konkurs rusza 23 marca i potrwa do 20 kwietnia.

Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15-22 lata, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o osobie, którą uważają za bohatera. Uczestnicy mają stworzyć dzieło w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika.  Każdy materiał będzie oceniany pod względem aspektów artystycznych, które zostaną zaprezentowane w 63-sekundowej formule. Ważne jest indywidualne ujęcie tematu.

Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie opowiedzieli o swoich bohaterach. To mogą być osoby z ich najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że nadesłane prace będą okazją do głębszej refleksji nad postawami godnymi naśladowania. Dzięki nim poznamy też współczesnych bohaterów, którzy są inspiracją dla młodych twórców. – Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu są aktorzy Maciej Zakościelny i Karolina Staniec, którzy zachęcają w spocie młodych ludzi do nagrywania i przesyłania materiałów o swoich bohaterach. Jednym z elementów kampanii promującej konkurs #63PL jest spot

Zasady konkursu: od 23 marca do 20 kwietnia włącznie należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe. Link do nagranego materiału należy  wysłać  przez wetransfer, i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres konkurs@vod.pl

REGULAMIN KONKURSU #63PL

Nagrody zostaną przyznane w maju na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA w Krakowie, przez jury, w skład którego wchodzą: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Maciej Ślesicki (reżyser filmowy, Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej), Anna Trzebiatowska (Dyrektor Artystyczna Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Dyrektor Programowy Onet.pl ).

Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu NETIA OFF CAMERA – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się między 27 kwietnia a 6 maja 2018 roku w Krakowie. Dodatkowo w serwisie VoD.pl jest dedykowana sekcja #63PL-konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały..

Przewidziane są także nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce – 5 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 1 500 zł
  • Onet, współorganizator konkursu, przyzna Nagrodę Specjalną Onetu w wysokości 3000  PLN.

 

Ambasadorzy konkursu filmowego:

Maciej Zakościelny - znany z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Przez 7 sezonów wcielał się w postać Bronka Woyciechowskiego w „Czasie honoru”. Obecnie gra dra  Michała Wolskiego w serialu „Diagnoza”.

Karolina Staniec – aktorka młodego pokolenia. Zagrała min. w filmach  „Miasto 44” oraz „Jestem mordercą”.

Zobacz także

Nasz newsletter