#63PL konkurs filmowy

15.05-5.06.2020

„Co jest najważniejsze w życiu?” – to hasło edycji specjalnej konkursu filmowego #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Ambasadorami są: Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka i płk Piotr Gąstał, były dowódca GROM. Konkurs rusza 15 maja i potrwa do 5 czerwca.

Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15-22 lata, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o tym, co jest według nich najważniejsze w życiu. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć 63 sekundowy film w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy materiał będzie oceniany pod względem artystycznym. Ważne jest indywidualne ujęcie tematu.

Konkurs #63PL od lat był częścią Festiwalu Mastercard OFF Camera, który ze względu na pandemię koronawirusa został przełożony na inny termin. Jednocześnie sytuacja, w której się znajdujemy oraz postawa Powstańców, których mamy okazję wspierać i słuchać od lat, zachęciła nas do zorganizowania edycji specjalne konkursu #63PL w której zadajemy pytanie „Co jest najważniejsze w życiu?” Wierzymy, że trudności, które nas spotykają, mogą być punktem wyjścia do zatrzymania się, zastanowienia się nad tym tematem - podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu są Martyna Wojciechowska i Piotr Gąstał, którzy zachęcają w spocie video młodych ludzi do nagrywania i przesyłania materiałów na konkurs. W spocie zostały również wykorzystane archiwalne wypowiedzi Powstańców, dotyczące tego, co ich zdaniem jest najważniejsze w życiu.

Pragniemy, aby uczestnicy tegorocznej edycji podzielili się z nami swoimi przemyśleniami, emocjami. Jesteśmy przekonani, że podobnie, jak w poprzednich edycjach konkursu #63PL tak i tym razem otrzymamy wiele ciekawych i inspirujących zgłoszeń. - mówi Jan Ołdakowski. Jednocześnie czekamy cierpliwie na ustabilizowanie sytuacji oraz na nowy termin Festiwalu Mastercard OFF Camera organizowany z naszymi przyjaciółmi z Fundacji OFF Camera - podkreśla Jan Ołdakowski.

Zasady konkursu: od 15 maja do 5 czerwca maja włącznie należy nagrać i wysłać
63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe „Co jest najważniejsze w życiu?”. Link do nagranego materiału należy wysłać za pomocą platformy We Transfer na adres: konkurs@vod.pl

Wszystkie filmy będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzą: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Maciej Zakościelny (aktor), Anna Trzebiatowska (Dyrektor Artystyczna Mastercard Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Dyrektor Programowy Onetu).

Dodatkowo w serwisie VoD.pl jest dostępna sekcja #63PL-konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały - https://vod.pl/63pl-konkurs-filmowy

Dla finalistów przewidziane są nagrody:

I miejsce – 10 000 zł

II miejsce – 2 000 zł

III miejsce – 1 000 zł

 

Onet, partner konkursu, przyzna Nagrodę Specjalną Onetu w wysokości 2000 zł.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partnerem konkursu jest LOTTO.

Regulamin konkursu dostępny jest na: https://vod.pl/63pl-konkurs-filmowy

Zobacz także

Nasz newsletter