Wielki Quiz Streamerów

10.06.2020

Już 10 czerwca odbędzie się Wielki Quiz Streamerów organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie to swoista lekcja historii dla młodych ludzi oglądających gry w serwisie Twitch.tv. oraz podsumowanie działań edukacyjnych on-line prowadzonych przez 10 tygodni kwarantanny. W tym czasie Muzeum Powstania Warszawskiego prowadziło na swoim fanpage’u lekcje i wykłady transmitowane na żywo. W sumie blisko 200 streamów i prawie 3 200 000 wyświetleń.

W ramach Wielkiego Quizu Streamerów znane postacie platformy streamingowej - Twitch przygotują dla swoich widzów mini-lekcje historii. Grając w ulubione tytuły gier, będą dzielić się wiedzą opracowaną wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie udostępnią widzom specjalny quiz sprawdzający, ile informacji zapamiętali.


Link do quizu zostanie aktywowany 10 czerwca 2020 roku na koniec transmisji każdego z twórców na czacie na następujących kanałach:

:: Damian "d4mm" Ryśkiewicz https://www.twitch.tv/d4mm_ - start 10:00

:: UrQueeen https://www.twitch.tv/urqueeen - start 15:00

:: Kasix https://www.twitch.tv/kasix - start 18:00

:: Ania Łempicka Lempiank  https://www.twitch.tv/lempiank - start 20:00

Udział w lekcji historii mogą wziąć wszyscy użytkownicy serwisu Twitch.tv, którzy w danym momencie będą obecni na kanałach wspomnianych twórców. Zwycięzcy otrzymają drogą mailową informację o wygranej. Dla osób, które najlepiej odpowiedzą na pytania przeznaczone są nagrody w postaci sprzętu komputerowego, które ufundował partner wydarzenia - firma SPC Gear. Są to: fotel dla graczy SPC Gear SR300 V2 RD, 30 myszek SPC Gear LIX Plus, 12 podkładek SPC Gear Endorphy Cordura Speed L. Dodatkową nagrodą jest dyplom od Muzeum Powstania Warszawskiego. Kopia dyplomu zostanie złożona w Archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsca gdzie przechowywane są dokumenty z czasów II wojny światowej.

Wielki Quiz Streamerów to kolejna inicjatywa Muzeum Powstania Warszawskiego skierowana do graczy na polskim rynku komputerowym. Pierwsza miała miejsce 1 sierpnia 2019 roku. W pierwszej aktywacji ponad siedemdziesięciu streamerów zjednoczyło się pod wspólnym hasłem #godzinaW, zatrzymując swoje transmisje online na minutę, by oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego: 

Tego typu działania mają na celu poszerzyć wiedzę młodych ludzi, zainteresować ich tematyką Powstania Warszawskiego i historią Polski w nowoczesny oraz angażujący sposób.

Za kreację i realizację aktywacji odpowiada agencja profesjonalnego gaming marketingu Gameset.

 

Zobacz także

Nasz newsletter