Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

1 sierpnia br. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się przed Muzeum Powstania Warszawskiego. Chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru, w godz. 9.00-14.00 przy ul. Przyokopowej 28. Organizatorem akcji...

1 sierpnia br. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się przed Muzeum Powstania Warszawskiego. Chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru, w godz. 9.00-14.00 przy ul. Przyokopowej 28. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Narodowym Centrum Krwi. W tym roku BAHK wspiera dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.


Już piąty rok z rzędu zbieramy krew w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Za każdym razem przyłącza się do nas coraz więcej osób. W czerwcowym etapie tegorocznej akcji, 14 czerwca – w Światowym Dniu Krwiodawcy – byliśmy w 12 miastach. Zebraliśmy aż 325 litrów krwi, czyli o blisko 100 litrów więcej niż w roku poprzednim.


W wakacje, wzorem lat ubiegłych, mobilne punkty poboru krwi odwiedzą Mazury oraz nadmorskie i górskie miejscowości wypoczynkowe. 19 lipca byliśmy w Świnoujściu, gdzie zebrano ponad 20 litrów krwi. Do akcji przyłączyło się blisko 50 osób. 30 lipca jesteśmy w Ustce, 1 sierpnia w stolicy, podczas uroczystości związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Później z BAHK odwiedzimy 7 innych lokalizacji.
- Będziemy z BAHK wędrować po Polsce. Jeżeli gdzieś zobaczysz krwiobus z logo naszej akcji, to zatrzymaj się na chwilę i sprawdź, czy i ty możesz bezinteresownie pomóc cierpiącemu i oddać kawałek siebie – namawia Maciej Kurzajewski.


Każdy oddając krew podczas naszych zbiórek, otrzyma specjalny certyfikat, na którym będzie można zaproponować hasło kolejnych edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Na autorów najciekawszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody. Otrzymają je również osoby, które do 30 września br., czyli w okresie trwania tegorocznej akcji, dwukrotnie oddadzą krew. Mogą to zrobić zarówno w mobilnym punkcie poboru krwi, jak i w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). W tym drugim przypadku specjalny certyfikat należy wydrukować ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl) i po oddaniu krwi poprosić o potwierdzenie (podstemplowanie) w centrum krwiodawstwa. Następnie przesłać go na adres Fundacji PKO Banku Polskiego (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).


Do udziału w BAHK namawiają znane osoby, wśród których są m.in. sportowcy, aktorzy, piosenkarze. W tym roku zaangażował się Łukasz Koszarek, reprezentant kraju i gwiazda polskiej koszykówki.


- Sportowcy doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie, a w przypadku kontuzji, jak istotna jest właściwa terapia i dostęp do najlepszych leków. Dlatego staram się wspierać projekty, których celem jest pomoc chorym i poszkodowanym w wyniku wypadków. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa, jest tym cenniejsza, że jest inicjatywą pracowników Banku, którzy kolejny rok z rzędu zachęcają wszystkich Polaków do krwiodawstwa – mówi Łukasz Koszarek.


- Wspieranie takich akcji jest nieomalże obowiązkiem. Wszyscy powinni kiedyś wejść do krwiobusu, oddać krew i poczuć niesamowite zadowolenie, że zrobiło się coś naprawdę dobrego i potrzebnego – dodaje aktor, Tomasz Karolak.


W poprzednich latach ambasadorem BAHK był Krzysztof Cugowski, lider zespołu Budka Suflera. Projekt wspierała też Kayah, mistrz olimpijski Paweł Nastula, krakowski bard Jacek Wójcicki, piosenkarz Norbi oraz byli reprezentanci kraju w piłce nożnej Tomasz Iwan i Marek Citko.


Od 2009 roku, czyli od pierwszej edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, przyłączyło się do nas ponad 5 tys. osób, z których niemal 4 tys., po spełnieniu wszystkich wymagań zdrowotnych oddało krew. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 1 738,7 litrów krwi. Jest to nasz wspólny sukces – pracowników PKO Banku Polskiego, klientów i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy uczestniczą w BAHK.

Dołącz do nas – Twoja krew jest potrzebna!

BAHK 2013 - II etap zbiórki krwi

Świnoujście - 19 lipca, ul. Trentowskiego 6, godz. 10-14 Ustka - 30 lipca, ul. Marynarki Polskiej 3, Port Ustka - Kapitanat Portu, godz. 9-13 Warszawa - 1 sierpnia, ul. Przyokopowa 28, teren przy Muzeum Powstania Warszawskiego, godz. 9-14 Giżycko - 9 sierpnia, Intermarche, ul. Królowej Jadwigi 14, godz. 10-14 Zakopane - 13 sierpnia, u zbiegu ulic Krupówki i al. 3 Maja, godz. 10-15 Wisła - 22 sierpnia, pl. Bogumiła Hoffa 3, przy Urzędzie Miasta, godz. 10-16 Augustów – 24 sierpnia, Rynek Z. Augusta, przy Centrum Informacji Turystycznej, godz. 10-14 Zamość - 30 sierpnia, Rynek Solny, godz. 10-14 Syców - 2 września, ul. Daszyńskiego 42, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, godz. 9-12 Sandomierz - 14 września, Rynek, godz. 10-14

  

Zobacz także

Nasz newsletter