Architektura Instrukcja Obsługi – ostatni wykład.

Tej jesieni kończymy cykl spotkań z Jarosławem Trybusiem dotyczących architektury Warszawy. To ostatnie okazje do uczestnictwa w wykładach edukacyjnych poświęconym architekturze miasta. Zapraszamy na ostatni...

Tej jesieni kończymy cykl spotkań z Jarosławem Trybusiem dotyczących architektury Warszawy. To ostatnie okazje do uczestnictwa w wykładach edukacyjnych poświęconym architekturze miasta. Zapraszamy na ostatni w tym roku wykład: środa, 11.12.2013, temat: Izba Przemysłowo-Handlowa przy Wiejskiej. Wykład odbędzie się w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Dzieła architektury, oprócz własnej, jednostkowej historii, noszą w sobie dzieje myśli i tradycji stuleci budownictwa. Wiele z nich, wypływając z plątaniny przyczyn i skutków, wpływa też na przyszłość. Tak tworzy się historia architektury ściśle powiązana z historią ludzkiej myśli i życiem użytkowników.

Warszawa poszczycić się może kolekcją świetnych, choć z reguły niedocenianych dzieł architektury ostatniego półwiecza. Omówienie kontekstu powstania najbardziej wyrazistych z nich, prześledzenie odniesień stylistycznych, zbadanie wpływów, z których się narodziły i tych, które same współtworzyły, pomoże umieścić je we właściwym miejscu historii miasta, dziejów jego architektury i dziejów kultury ludzkiej.

Zobacz także

Nasz newsletter