Nowe muzea, nowe kolekcje.

Wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszamy na konferencję „Nowe muzea, nowe kolekcje. Miejsce i rola zbiorów w muzeach historycznych”. W ostatnich latach powstało w Polsce kilkanaście nowych muzeów historycznych: Muzeum...

Wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszamy na konferencję „Nowe muzea, nowe kolekcje. Miejsce i rola zbiorów w muzeach historycznych”. W ostatnich latach powstało w Polsce kilkanaście nowych muzeów historycznych: Muzeum Powstania Warszawskiego; Muzeum Historii Polski; Muzeum II Wojny Światowej; Europejskie Centrum Solidarności; Muzeum Historii Żydów Polskich. Część z nich już zainaugurowało działalność, inne zrobią to wkrótce.

Muzeum Historii Żydów Polskich początkowo planowane jako instytucja praktycznie pozbawiona zbiorów przez ostatnie kilka lat zebrała oryginalną kolekcję muzealiów. To skłoniło Muzeum do zastanowienia nad rolą i znaczeniem kolekcji w nowych muzeach.

17 października w Muzeum Historii Żydów Polskich została otwarta wystawa „Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskiej”, 12 grudnia zapraszamy na konferencję zorganizowaną przy okazji tej wystawy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem tworzenia i opracowywania kolekcji muzealnych. Wstęp wolny. Konferencja odbędzie się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6 w Warszawie. O godz. 14.30 przedstawicielka Muzeum Powstania Warszawskiego - Hanna Zaremba-Ankiersztejn wygłosi swój referat o roli kolekcji w muzeum narracyjnym.

PROGRAM KONFERENCJI >

Organizatorzy: Muzeum Historii Żydów Polskich / International Council of Museums Polska

Zobacz także

Nasz newsletter